Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Start mławskiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora


Podczas uroczystości w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie zainaugurowano oficjalnie mławską edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pierwsi sześćdziesięciolatkowie odebrali już swoje dokumenty i mogą korzystać ze zniżek oferowanych m.in. przez punkty usługowe i handlowe oraz placówki kultury w całym kraju.

Organizatorem i realizatorem Ogólnopolskiego Programu Miasto Przyjazne Seniorom jest Stowarzyszenie Manko z Krakowa. Porozumienie wprowadzające w Mławie lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora podpisał z nim 5 marca 2018 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. – Myślę, że również ja, jako senior 60 plus, będę zachęcony, aby korzystać z przywilejów, jakie daje karta – mówił w piątek 20 kwietnia podczas uroczystości w szkole muzycznej burmistrz. O tych ostatnich szczegółowo opowiadał goszczący w Mławie Prezes Stowarzyszenia Manko i Redaktor Naczelny magazynu „Głos Seniora” Łukasz Salwarowski. – Już 80 miast w Polsce przystąpiło do programu i wydało lokalną edycję ogólnopolskiej karty – informował przybyłych na piątkowe spotkanie mławian. Posiadacze dokumentu zyskują uprawnienia do szeregu zniżek oferowanych przez firmy i instytucje, które zdecydowały się zostać partnerami programu. Znajdują się wśród nich m.in. uzdrowiska, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowotno-medyczne oraz kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie), akademie językowe, centra sportu, biura podróży, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, kwiaciarnie oraz wiele innych przedsiębiorstw. Jak wskazywał Łukasz Salwarowski, dotychczas kartę wyrobiło już 150 000 seniorów, dokument jest zaś honorowany w 1200 punktach na terenie całego kraju.

Podczas uroczystości w sali koncertowej PSM Sławomir Kowalewski i Łukasz Salwarowski wręczyli mławskim seniorom pierwsze karty. Podziękowali też przedstawicielom firm i instytucji, które już zadeklarowały przystąpienie do programu.

Miłym akcentem podsumowujący inaugurację Mławskiej Karty Seniora był występ ucznia IV klasy szkoły muzycznej II stopnia Piotra Żandarskiego, który wykonał na fortepianie kilka utworów muzyki klasycznej. Uroczystość poprowadziła Barbara Bielak – Główny Specjalista ds. Polityki Społecznej i Senioralnej Urzędu Miasta Mława.

Osoby zainteresowane wyrobieniem bezpłatnej i bezterminowej Ogólnopolskiej Karty Seniora, zapraszamy do kancelarii Urzędu Miasta Mława. Zachęcamy też firmy i instytucje do przyłączania się do ogólnopolskiego programu. Więcej szczegółów oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć TUTAJ.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ