Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przedszkolaki z SP 3 chętnie wcielały się w rolę aktorów


Edukację teatralną warto zaczynać jak najwcześniej. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko „bycie widzem”, ale również zabawy w teatr. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki  poprze zabawy „na niby” przynosi wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę. Pozwala pokonać stres, swoje słabości i ograniczenia .

Sprzedam Piec


Nasze przedszkolaki przez ostatnie kilka dni przeniosły się do świata teatru. Odwołując się do wiadomości oraz przeżyć i doświadczeń dzieci szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to jest teatr?, Kto może w nim występować?, Jakie są rodzaje teatrów?. Dzieci poznały nowe słowa  takie jak: marionetka, pacynka, kukiełka, scena, widownia, aktor, scenografia, kurtyna, sufler.  Aby przybliżyć sześciolatkom jak trudna jest praca aktora, wykonywały one ćwiczenia dykcyjne. Przedszkolaki chętnie wcielały się w rolę aktorów i rozwijając swoje uzdolnienia artystyczne przygotowywały mini-przedstawienia dla swoich rówieśników. Ożywiały pacynki oraz kukiełki bawiąc się przy tym doskonale. Zorganizowaliśmy również  zabawy z cieniem-dzieci poruszały przedmiotami, obserwując jak zmienia się wielkość cienia. Korzystając z pacynek i kukiełek stworzyliśmy teatrzyk cieni . Na zakończenie przedszkolaki samodzielnie wykonały figurki swoich ulubionych postaci bajkowych wykorzystując rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier, oraz  bibułę. Stały się one  bohaterami bajek i historyjek prezentowanych przez dzieci. Zabawa w teatr pozwoliła dzieciom uruchomić ich wyobraźnię i fantazję.

Źródło i fot. SP3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x