Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal skuteczny na swoim basenie. Przegrał tylko z BUKS-em


ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Tegoroczna odsłona otwartych zawodów o puchar Północnego Mazowsza rozegrana pod patronatem burmistrza Mławy, przyciągnęła na start blisko 500 pływaków z różnych stron Polski.

Wśród uczestników przeważali zawodnicy z Mazowsza, choć nie zabrakło także przybyszów z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pojawili się również przedstawicieli klubów z Białegostoku oraz Starachowic. Emocji nie zabrakło – niektóre wyścigi odbyły się pod czujnym okiem specjalnych gości. Pierwszego dnia do Mławy przybyła Aleksandra  Urbańczyk-Olejarczyk – wielokrotna medalistka mistrzostw Europy na krótkim basenie. Natomiast w niedzielne przedpołudnie nieoczekiwaną wizytę złożył prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński. Jako trener odpowiadał za wyniki głównie trzykrotnej medalistki igrzysk olimpijskich Otylii Jędrzejczak.

W klasyfikacji medalowej triumfował BUKS Warszawa. Płetwal był drugi – gospodarze zdobyli aż 36 krążków (16 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych). Dziewięć z nich to efekt występów w sztafecie, pozostałe indywidualnych startów. Do strefy medalowej przebili się Jakub Czupryn (3 złota), Adrian Kaliszewski (brąz), Patryk Kaliszewski (złoto i srebro), Aleksander Orkwiszewski (brąz), Jakub Szczepański (złoto i 2 srebra), Amelia Butryn (3 srebra i brąz), Zuzanna Deręgowska (srebro), Andżelika Łyczek (2 złota i brąz), Anna Powązka (złoto, srebro i brąz), Sylwia Rząp (złoto i brąz) i Natalia Tomczak (złoto i brąz).

Taka impreza pozwala sprawdzić także debiutantów. W szeregach Płetwala premierową imprezę zaliczyli zawodnicy z rocznika 2009-2010. Na starcie stanęli Igor Chaborski, Aleksander Czupryn, Filip Kwiatkowski, Piotr Murawski, Zuzanna Korytowska, Julia Kucińska oraz Maja Zaborowska. W dwóch wyścigach rywalizowała dziesięcioletnia Alicja Siemianowska. Zarówno na 50 metrów stylem dowolnym, jak i grzbietowym finiszowała na 25. miejscach.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x