Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Oto laureaci powiatowego szczebla Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


Andżelika Raniszewska, Oliwia Szczepańska z zespołem oraz Kamil Jurkiewicz będą reprezentować Mławę w wojewódzkim etapie 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Eliminacje powiatowe tegorocznej odsłony OKR-u przeprowadzono w Miejskim Domu Kultury w Mławie we wtorek 17 kwietnia 2018 r. W turnieju recytatorskim wzięło udział 5 uczestników, w turnieju poezji śpiewanej – 3, natomiast w turnieju „Wywiedzione ze słowa” – 2. Ich występom przyglądali się i przysłuchiwali profesjonalni jurorzy: instruktor ds. teatru Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie Edyta Bojkowska-Kolak, instruktor ds. muzyki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie Michał Gogolewski oraz instruktor ds. teatru z Ciechanowa Katarzyna Chocholska. Po długich obradach przyznali nagrody i wyróżnienia artystom, których interpretacje ocenili najwyżej. Do kolejnego – wojewódzkiego etapu 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprosili zwycięzców z każdej z trzech kategorii zmagań: Andżelikę Raniszewską (turniej recytatorski), Oliwię Szczepańską z zespołem (turniej poezji śpiewanej) i Kamila Jurkiewicza (turniej „Wywiedzione ze słowa”). Zmagania na tym szczeblu mają się odbyć 28 i 29 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w Warszawie. Życzymy powodzenia!

Eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – nagrodzeni:

Turniej recytatorski: 1. Andżelika Raniszewska – ZS nr 4 w Mławie, 2. Andżelika Wrotna – I LO w Mławie, wyróżnienie: Jan Stasiak – ZS nr 4 w Mławie.

Turniej poezji śpiewanej: 1. Oliwia Szczepańska z zespołem – I LO w Mławie.

Wywiedzione ze słowa: 1. Kamil Jurkiewicz – UW-M w Olsztynie, wyróżnienie: Mateusz Przybyszewski – absolwent PWSZ w Ciechanowie

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500