Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

200zł mandatu i 5 punktów karnych za rozmowę przez telefon


Na terenie naszego miasta i powiatu mławskiego w dniu 24 kwietnia prowadzone były działania pn. „Telefon”. Głównym celem akcji było minimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Sprzedam Piec


Działania polegały na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Oderwanie wzroku od ,,drogi” powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów bez żadnej kontroli. Na takie zachowania nie może być przyzwolenia, dlatego że każdy z nas, bez względu na to czy jest kierowcą, rowerzystą lub pieszym ma obowiązek czuć się bezpiecznie.

Podczas trwania działań, policjanci szczególną uwagę zwracali na kierujących pojazdami i obserwowaniu, czy stosują się do zakazu korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku podczas jazdy samochodem. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 38 kierujących pojazdami – 4 osoby w niedozwolony sposób korzystały z telefonu komórkowego. Za złamanie przepisów kierujący został ukarani mandatem w wysokości 200 zł oraz pięcioma punktami karnymi.

Pamiętajmy, że wysokość ewentualnego mandatu w zupełności wystarczy na zakup do naszego auta zestawu głośnomówiącego, który bez wątpienia zwiększy nasze bezpieczeństwo.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Tylko że na skrzyżowaniu do kontroli pojazd raczej ciężko zatrzymać , więc stają tam gdzie jest bezpiecznie zatrzymać a wtedy już każdy widzi że policja …

John
John
2 lata temu

Policja powinna się wstydzić takim wynikiem. Wystarczy ustać na ruchliwym skrzyżowaniu i można stwierdzić,że w ciągu pół godziny rozmawiających przez telefon kierowców jest dwa razy więcej od rezultatu naszej policji. Kontrole „Telefon” należy robić przynajmniej dwa razy w tygodniu, ale z lepszym efektem

marek
marek
2 lata temu

Policja powinna robić ze dwa razy w tygodniu akcje telefon. Niekiedy nie da się jechać za pojazdem którego kierowca rozmawia przez tel. jedzie on wężykiem i nie reaguje nawet na sygnały a jak już to wielce oburzony. Karać i jeszcze raz karać to dla bezpieczeństwa wszystkich.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Tylko 4? Jak jadę to w zasadzie co drugi kierowca ma słuchawkę przy uchu

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x