Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wmurowano akt erekcyjny pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki


W niedzielę 22 kwietnia przed kościołem pw. Ducha Świętego w Mławie (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski) wmurowano akt erekcyjny pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


O inicjatywie mławskiego Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II mówił podczas mszy św. o godz. 9.00 proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski ks. Kazimierz Ziółkowski. Po zakończeniu nabożeństwa dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego pod budowę pomnika. Dokument sporządzono w dwóch egzemplarzach – jeden z nich został zamknięty w szczelnej tubie i zamurowany w miejscu, gdzie niebawem ma stanąć monument upamiętniający kapelana Solidarności, drugi zaś znajdzie się na honorowym miejscu w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

W niedzielnej uroczystości oprócz władz miasta i inicjatorów budowy pomnika wzięli udział goście honorowi z Donbasu: Aleksander Porozhniuk z małżonką – autorzy projektu i wykonawcy pomnika. Tego dnia przed wszystkimi mławskimi świątyniami były prowadzone zbiórki funduszy na budowę monumentu.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x