Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sukcesy widać po sąsiedzku. Konkurs dla sołectw


Na Mazowszu jest 7335 sołectw. Te najbardziej dynamiczne w rozwoju mogą zostać nagrodzone w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”.

Sprzedam Piec


 – Mazowieccy sołtysi wiele razy pokazywali, że potrafią wykazać się dużą aktywnością na rzecz mieszkańców. Podejmują się licznych inicjatyw, wdrażają w swoich gminach innowacyjne rozwiązania, sięgają po środki z funduszu sołeckiego i po środki unijne. To właśnie do nich skierowany jest ten konkurs. Zapraszam do udziału – mówi marszałek Adam Struzik.

 Pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. zł brutto. Każda gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo do konkursu. Wydarzenia, inicjatywy, inwestycje, które rozwinęły sołectwo trzeba będzie przedstawić w formie dokumentów: tekstów w kronice, sprawozdań, bądź relacji w mediach, czy zdjęć. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.mazowieckie.ksow.pl.

W pierwszej edycji konkursu nagrodzono sołectwa Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz), Wolica (gmina Radzymin), Rumoka (gmina Lipowiec Kościelny), Dzięgielewo (gmina Gozdowo) oraz Równe (gmina Strachówka).

 Zgłoszenia pisemne wraz z dodatkowymi dokumentami na dowolnym nośniku należy wysłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 27 lipca 2018 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03 – 469 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs dla sołectw”. Komisja konkursowa dokona oceny nadesłanych zgłoszeń i przyzna nagrody do 30 listopada 2018 r.

Źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x