Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Rozbiórka pomostu będzie kosztować 35 tys. zł


Zapadła decyzja o rozbiórce uszkodzonego pomostu wokół kąpieliska nad Zalewem Ruda.  Na najbliższej sesji rady miasta, zaplanowane jest zwiększenie budżetu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  m.in. o kwotę 35 tys. zł, która przeznaczona jest na prace rozbiórkowe pomostu. W nadchodzącym sezonie letnim kąpielisko będzie czynne, strefy do kąpania zostaną wyznaczone za pomocą pływających boi i lin. Wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska już bez pomostu, to kolejne koszty, które poniesie MOSiR.

Jak już pisaliśmy wcześniej, pionowe, metalowe rury nośne uległy zupełnej destrukcji na skutek długotrwałego oddziaływania warunków atmosferycznych. W związku z tym zapadła decyzja o rozbiórce pomostu. Jak wyjaśnia Piotr Jankowski dyrektor MOSiR wszelkie prace budowlane dokonywane w pasie wodnym wymagają opracowania operatu wodno – prawnego i przed przystąpieniem do rozbiórki taka dokumentacja będzie opracowana. Nie wiadomo jednak w tym momencie czy miasto rozważa budowę nowego pomostu. Na pewno jednak konieczne będą wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska do sezonu. Bojami i linami wydzielone zostaną strefy kąpieli. Niezbędny będzie też podest dla ratowników.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ