Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozbiórka pomostu będzie kosztować 35 tys. zł


Zapadła decyzja o rozbiórce uszkodzonego pomostu wokół kąpieliska nad Zalewem Ruda.  Na najbliższej sesji rady miasta, zaplanowane jest zwiększenie budżetu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  m.in. o kwotę 35 tys. zł, która przeznaczona jest na prace rozbiórkowe pomostu. W nadchodzącym sezonie letnim kąpielisko będzie czynne, strefy do kąpania zostaną wyznaczone za pomocą pływających boi i lin. Wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska już bez pomostu, to kolejne koszty, które poniesie MOSiR.

Sprzedam Piec


Jak już pisaliśmy wcześniej, pionowe, metalowe rury nośne uległy zupełnej destrukcji na skutek długotrwałego oddziaływania warunków atmosferycznych. W związku z tym zapadła decyzja o rozbiórce pomostu. Jak wyjaśnia Piotr Jankowski dyrektor MOSiR wszelkie prace budowlane dokonywane w pasie wodnym wymagają opracowania operatu wodno – prawnego i przed przystąpieniem do rozbiórki taka dokumentacja będzie opracowana. Nie wiadomo jednak w tym momencie czy miasto rozważa budowę nowego pomostu. Na pewno jednak konieczne będą wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska do sezonu. Bojami i linami wydzielone zostaną strefy kąpieli. Niezbędny będzie też podest dla ratowników.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
2 lata temu

Zalew Ruda to chluba naszego regionu, jest się czym pochwalić, bród, smród i zarośla a teraz jeszcze rozpadający się pomost stojący bez remontu od ( stuleci ) i pękająca zapora. Taką wizytówką mało kto może się pochwalić ale w naszej Mławie od kilku lat nic się nie dzieje po za prywatnymi inwestycjami. Lidzbark potrafił zrobić coś u siebie nad jeziorkiem a Mława, Mława to tylko bzdurne hasła rzucane przez rządzących ,,Tak się bawi Mława ”

Marek
Marek
2 lata temu

Jak wyglądały kontrole techniczne z lat poprzednich, dotyczące konstrukcji pomostu? Ile MOSIR wydał na bieżące koszty remontowe konstrukcji? Jakie były opinie techniczne? Czy MOSIR wogóle dbał o powierzone mu mienie? Wymieniono deski, bo te się rozpadły i nie zrobiono wówczas opinii technicznej konstrukcji?
Burmistrz powinien w końcu zdecydowanie poprawić wizerunek tej instytucji sportowej i dokonać zmian. Moze Pani księgowa pełniąca faktyczne stanowisko dyrektora, powinno oficjalnie objąć tą funkcje?

miszkaniec
miszkaniec
2 lata temu

czytając ten artykuł jestem ciekawy czy będzie przetarg na wykonanie tego zlecenia bo mogę zrobic to dużo taniej

Ten
Ten
2 lata temu

Ciekawe kto „ogarnie” stal i drewno z rozbiórki?

Mława
Mława
2 lata temu

Najlepiej rozebrać zamknąć w cholere postawić znaki zakazu wstępu na kąpielisko nie ma to jak mlawska władza. W Ciechanowie na krubinie co roku modernizuja kapielisko i robią dla ludzi a tu to tylko do własnych kieszeni potrafią brać

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mława

Ciechanow to zrobi bo tam so ludzie, ktorym naprawde sie chce, a w Mlawie kto ma to zrobic,Jankowski, Smiechu warte, badzmy powazni.

Woooj
Woooj
2 lata temu

Dziesięciu gimnazjalistow za 5 stów to rozpiernivzy na amen..:) Cena z kosmosu..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Woooj

Zależy Kolego czyja rodzina bedzie to rozbierać:)

HMM
HMM
2 lata temu

Kowalewski wie co robi. To człowiek mający wizje.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  HMM

Przez tyle lat sie nauczyl i poznal tajniki wladzy mial dobrego nauczyciela,z ktorym musial sie rozstac aby wszystko zostalo w rodzinie?? A wizje swe zrealizowal, ale dalej od Mlawy, aby ciekawscy jaka to wizja mieli problem z dotarciem aby zrobic zdjecia z realizacji tej wizji.

Rozgoryczona
Rozgoryczona
2 lata temu

Lata zaniedbań (podobnie jak z oczyszczalnią), a teraz płacz i płać. Jak widzimy coroczne stukanie młotkiem po deskach nie pomogło… 35 tyś. kosztów rozbiórki, doliczyć do tego koszty koncepcji i projektów które wylądowały w koszu oraz środki pozyskane (HA HA HA) z zewnątrz, to mili Państwo, chyba po remoncie podświetlany mógłby być. WSTYD i tyle. Sąsiednie miasta śmieją się z Nas. One idą do przodu, a My cofamy się.

Lupus
Lupus
2 lata temu

No i niech rozbiorą ten pomost. Będzie bliżej natury, jak w piosence „plaża dzika plaża …”

jarek
jarek
2 lata temu

za złom to zrobie 35 tysi a gdzie przetarg

gilmor
gilmor
2 lata temu
Reply to  jarek

do 30 tys. euro nie trzeba przetargu

get
get
2 lata temu

niezła kasa za rozbiórkę ,operator z dzwigiem ,jeden pracownik do zapinania haków z pasami i do góry ,jeśli słupki są metalowe to kasa za złom dodatkowo,zapewne MOSIR wyśle cały stan posiadania,i dwa tygodnie będą kalkulować co z tym fantem zrobić

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  get

ŻAL po prostu ŻAL!!!, to była jedna z atrakcji tego zbiornika, co od chwili remontu robili przez lata pracownicy odpowiedzialni za ten stan w MOSIR, najwyższy czas aby Pan Jankowski uwolnił MOSIR od siebie, i może znajdzie się odpowiedni człowiek na szefa tej przy dobrym działaniu i zarządzaniu jakże potrzebnej instytucji. Macie rację w Mławie dzieją się dziwne rzeczy—-najlepiej rozebrać i problem z głowy.

Kinia
Kinia
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

I zrobić wielką QUPĘ na środku. Smrodu i tak nikt nie poczuje, mamy go pod dostatkiem.

Sportsmen
Sportsmen
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Piotr Jankowski forever!

gosc
gosc
2 lata temu

a nie lepiej za ta kase wyremontowac go, ewentulnie dołozyc troche , paranoja w tej Mlawie sie dzieje

h13
h13
2 lata temu
Reply to  gosc

widziałes jak wyglada ten pomost? przyjrzyj sie dokladnie a pozniej usun swoj komentarz 😛

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  h13

Nie ma rzeczy nie mozliwych, to naorawdeozna zrobic tylko trzeba chciec, ale z tym Panem kierownikiem po prostu sie nie da, on jest od celebry raczej twoj post bym usunol.

h13
h13
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

@Anonimowo,
mała lekcja z poziomu 3 klasy podstawówki:
niemożliwych piszemy razem.
Co to tego czegoś co napisałeś, czyli pseudo-wyrazu „usunol”.
Zapamiętaj raz na zawsze. Poprawna i jedyna słuszna forma to: usunął…
Brak słów…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  h13

W moich czasach tak mnie uczyli, i nie uważałem na lekcjach, dlatego te błędy, ten post pisałem ze słownikiem w ręku, myślę że taki uczony i specjalista który ukończył 7 klas, teraz nie ma zastrzeżeń, a tak w ogóle szkoda że taki talent marnuje się w Mławie. Jak ci brak słów to na przyszłość nie pisz w ogóle, nie każdy może być tak mądry jak TY.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Ponawiam pytanie: CZY FITNESS KLUB W MOSIR JEST SAMOWYSTARCZALNY FINANSOWO? Działa na mławskim rynku, na którym działają takie same podmioty i mieszkańcy powinni się spodziewać, ze tak jak one powinien utrzymać się na nim samodzielnie. To nie sztuka wydawać bez końca publiczne pieniądze. UM i RM powinny kontrolować wydatki a od swoich dyrektorów wymagać ich optymalizacji. Taką optymalizacją jest zarządzanie powierzonym majątkiem i generowanie zysków. Tutaj mamy ewidentny przykład, gdzie mozna ocenić umiejetnosci i zaangażowanie menadżera wybranego przez UM do pełnienia obowiazkow szefa jednostki organizacyjnej UM. JAKI ZYSK GENERUJE MIESIĘCZNIE FITNESS KLUB? Sprawa o tyle ciekawa, ze podobno pracują tam rodziny naszych prominentnych……

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Na cholerę pomost nad bagnem…. miał być oczyszczany zalew…. Ale pomost nowy będzie koooozak jak w sopocie hehe

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x