Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
meblolux

Rozbiórka pomostu będzie kosztować 35 tys. zł


Zapadła decyzja o rozbiórce uszkodzonego pomostu wokół kąpieliska nad Zalewem Ruda.  Na najbliższej sesji rady miasta, zaplanowane jest zwiększenie budżetu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  m.in. o kwotę 35 tys. zł, która przeznaczona jest na prace rozbiórkowe pomostu. W nadchodzącym sezonie letnim kąpielisko będzie czynne, strefy do kąpania zostaną wyznaczone za pomocą pływających boi i lin. Wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska już bez pomostu, to kolejne koszty, które poniesie MOSiR.

Słoneczne ogrody Mława

Jak już pisaliśmy wcześniej, pionowe, metalowe rury nośne uległy zupełnej destrukcji na skutek długotrwałego oddziaływania warunków atmosferycznych. W związku z tym zapadła decyzja o rozbiórce pomostu. Jak wyjaśnia Piotr Jankowski dyrektor MOSiR wszelkie prace budowlane dokonywane w pasie wodnym wymagają opracowania operatu wodno – prawnego i przed przystąpieniem do rozbiórki taka dokumentacja będzie opracowana. Nie wiadomo jednak w tym momencie czy miasto rozważa budowę nowego pomostu. Na pewno jednak konieczne będą wydatki związane z przygotowaniem kąpieliska do sezonu. Bojami i linami wydzielone zostaną strefy kąpieli. Niezbędny będzie też podest dla ratowników.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

1500
marek

Zalew Ruda to chluba naszego regionu, jest się czym pochwalić, bród, smród i zarośla a teraz jeszcze rozpadający się pomost stojący bez remontu od ( stuleci ) i pękająca zapora. Taką wizytówką mało kto może się pochwalić ale w naszej Mławie od kilku lat nic się nie dzieje po za prywatnymi inwestycjami. Lidzbark potrafił zrobić coś u siebie nad jeziorkiem a Mława, Mława to tylko bzdurne hasła rzucane przez rządzących ,,Tak się bawi Mława ”

Marek

Jak wyglądały kontrole techniczne z lat poprzednich, dotyczące konstrukcji pomostu? Ile MOSIR wydał na bieżące koszty remontowe konstrukcji? Jakie były opinie techniczne? Czy MOSIR wogóle dbał o powierzone mu mienie? Wymieniono deski, bo te się rozpadły i nie zrobiono wówczas opinii technicznej konstrukcji?
Burmistrz powinien w końcu zdecydowanie poprawić wizerunek tej instytucji sportowej i dokonać zmian. Moze Pani księgowa pełniąca faktyczne stanowisko dyrektora, powinno oficjalnie objąć tą funkcje?

miszkaniec

czytając ten artykuł jestem ciekawy czy będzie przetarg na wykonanie tego zlecenia bo mogę zrobic to dużo taniej

Ten

Ciekawe kto „ogarnie” stal i drewno z rozbiórki?

Mława

Najlepiej rozebrać zamknąć w cholere postawić znaki zakazu wstępu na kąpielisko nie ma to jak mlawska władza. W Ciechanowie na krubinie co roku modernizuja kapielisko i robią dla ludzi a tu to tylko do własnych kieszeni potrafią brać

Anonimowo

Ciechanow to zrobi bo tam so ludzie, ktorym naprawde sie chce, a w Mlawie kto ma to zrobic,Jankowski, Smiechu warte, badzmy powazni.

Woooj

Dziesięciu gimnazjalistow za 5 stów to rozpiernivzy na amen..:) Cena z kosmosu..

Anonimowo

Zależy Kolego czyja rodzina bedzie to rozbierać:)

HMM

Kowalewski wie co robi. To człowiek mający wizje.

Anonimowo

Przez tyle lat sie nauczyl i poznal tajniki wladzy mial dobrego nauczyciela,z ktorym musial sie rozstac aby wszystko zostalo w rodzinie?? A wizje swe zrealizowal, ale dalej od Mlawy, aby ciekawscy jaka to wizja mieli problem z dotarciem aby zrobic zdjecia z realizacji tej wizji.

Rozgoryczona

Lata zaniedbań (podobnie jak z oczyszczalnią), a teraz płacz i płać. Jak widzimy coroczne stukanie młotkiem po deskach nie pomogło… 35 tyś. kosztów rozbiórki, doliczyć do tego koszty koncepcji i projektów które wylądowały w koszu oraz środki pozyskane (HA HA HA) z zewnątrz, to mili Państwo, chyba po remoncie podświetlany mógłby być. WSTYD i tyle. Sąsiednie miasta śmieją się z Nas. One idą do przodu, a My cofamy się.

Lupus

No i niech rozbiorą ten pomost. Będzie bliżej natury, jak w piosence „plaża dzika plaża …”

jarek

za złom to zrobie 35 tysi a gdzie przetarg

gilmor

do 30 tys. euro nie trzeba przetargu

get

niezła kasa za rozbiórkę ,operator z dzwigiem ,jeden pracownik do zapinania haków z pasami i do góry ,jeśli słupki są metalowe to kasa za złom dodatkowo,zapewne MOSIR wyśle cały stan posiadania,i dwa tygodnie będą kalkulować co z tym fantem zrobić

Anonimowo

ŻAL po prostu ŻAL!!!, to była jedna z atrakcji tego zbiornika, co od chwili remontu robili przez lata pracownicy odpowiedzialni za ten stan w MOSIR, najwyższy czas aby Pan Jankowski uwolnił MOSIR od siebie, i może znajdzie się odpowiedni człowiek na szefa tej przy dobrym działaniu i zarządzaniu jakże potrzebnej instytucji. Macie rację w Mławie dzieją się dziwne rzeczy—-najlepiej rozebrać i problem z głowy.

Kinia

I zrobić wielką QUPĘ na środku. Smrodu i tak nikt nie poczuje, mamy go pod dostatkiem.

Sportsmen

Piotr Jankowski forever!

gosc

a nie lepiej za ta kase wyremontowac go, ewentulnie dołozyc troche , paranoja w tej Mlawie sie dzieje

h13

widziałes jak wyglada ten pomost? przyjrzyj sie dokladnie a pozniej usun swoj komentarz 😛

Anonimowo

Nie ma rzeczy nie mozliwych, to naorawdeozna zrobic tylko trzeba chciec, ale z tym Panem kierownikiem po prostu sie nie da, on jest od celebry raczej twoj post bym usunol.

h13

@Anonimowo,
mała lekcja z poziomu 3 klasy podstawówki:
niemożliwych piszemy razem.
Co to tego czegoś co napisałeś, czyli pseudo-wyrazu „usunol”.
Zapamiętaj raz na zawsze. Poprawna i jedyna słuszna forma to: usunął…
Brak słów…

Anonimowo

W moich czasach tak mnie uczyli, i nie uważałem na lekcjach, dlatego te błędy, ten post pisałem ze słownikiem w ręku, myślę że taki uczony i specjalista który ukończył 7 klas, teraz nie ma zastrzeżeń, a tak w ogóle szkoda że taki talent marnuje się w Mławie. Jak ci brak słów to na przyszłość nie pisz w ogóle, nie każdy może być tak mądry jak TY.

Anonimowo

Ponawiam pytanie: CZY FITNESS KLUB W MOSIR JEST SAMOWYSTARCZALNY FINANSOWO? Działa na mławskim rynku, na którym działają takie same podmioty i mieszkańcy powinni się spodziewać, ze tak jak one powinien utrzymać się na nim samodzielnie. To nie sztuka wydawać bez końca publiczne pieniądze. UM i RM powinny kontrolować wydatki a od swoich dyrektorów wymagać ich optymalizacji. Taką optymalizacją jest zarządzanie powierzonym majątkiem i generowanie zysków. Tutaj mamy ewidentny przykład, gdzie mozna ocenić umiejetnosci i zaangażowanie menadżera wybranego przez UM do pełnienia obowiazkow szefa jednostki organizacyjnej UM. JAKI ZYSK GENERUJE MIESIĘCZNIE FITNESS KLUB? Sprawa o tyle ciekawa, ze podobno pracują tam… Czytaj więcej »

Anonimowo

Na cholerę pomost nad bagnem…. miał być oczyszczany zalew…. Ale pomost nowy będzie koooozak jak w sopocie hehe