Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogólnopolski sukces pianistek – Poli Stawińskiej i Alicji Włodarskiej


W dniu 16 kwietnia odbył się w Rzeszowie IV Podkarpacki Konkurs Duetów Fortepianowych o zasięgu Ogólnopolskim. Państwową Szkołę Muzyczną im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie reprezentowały z sukcesem uczennice z klasy pierwszej fortepianu w sześcioletnim cyklu kształcenia: Pola Stawińska i Alicja Włodarska zdobywając drugie miejsce. Nauczycielem dziewcząt jest Pan Maciej Pajorek, pod którego kierunkiem uczennice wykonały następujący program: Aleksander Smelkov – Nad rzeką Fontanką – Poranek, Wieczór oraz Janina Garścia – Echo op.37 na 4 ręce.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, toteż tym bardziej cieszy miejsce na podium, mówią rodzice dziewczynek. Przewodnicząca jury pani profesor Maria Szwajger – Kułakowska dostrzegła w grze Poli i Alicji umiejętność wzajemnego wyczuwania się, doskonałą imitację echa oraz muzykalność. Nauczyciel pan Maciej Pajorek typując dziewczęta do konkursu powiedział, że połączył ogień z wodą. Chyba „miał nosa”, że to mieszanka wybuchowa na miarę sukcesu.

red.

fot. prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Przemek
Gość
Przemek

Brawo, dobrze, że i takie, „pozytywne” artykuły pojawiają się w internecie. Czasami to ma się już dość nieustannego czytania o „wysypisku śmieci”, „ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano”, itd. Brawo, wielkie gratulacje dla tych dziewczynek, w końcu, to reprezentują one także nasze miasto, Mławę. BRAWO i życzę dalszych sukcesów.

muzyk
Gość
muzyk

Wow, ” pianistki ” !!!!! Co najmniej 10 lat stażu przy fortepianie!!!!

Muzyk pianista
Gość
Muzyk pianista

Każdy, kto gra na fortepianie jest pianistą, i nie ma znaczenia od jakiego czasu się to robi. Widać, że Pan lub Pani nie jest muzykiem, skoro wypowiada takie rzeczy. Co więcej, nie jest sieęteż chyba człowiekiem, „skoro” ironizuje się kwestię dotyczącą dzieci.

adek
Gość
adek

niesamowite…..