Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lekcja żywego języka- spotkanie z Gery Finan


11 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy IV e i V a ze Szkoły Podstawowej nr 7 spotkali się z Gery Finan, nauczycielką pracującą w szkole w St Andrew and St Francis CE Primary School w Londynie, która poprowadziła niestandardową lekcję języka  angielskiego.

Sprzedam Piec


Nauczycielka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczniami, mimo że znała tylko kilka słów w języku polskim. Dzieci chętnie przedstawiały się i  odpowiadały po angielsku na pytania o wiek, imiona przyjaciół, hobby. Gery w kilku zdaniach opowiedziała  też o swojej szkole i uczniach,  a także zaprezentowała na tablicy interaktywnej stronę internetową szkoły i zdjęcia z różnych szkolnych wydarzeń. Dzieci bardzo chciały dowiedzieć się jak najwięcej o swoim gościu. Padały więc pytania o  rodzinę, ulubione polskie potrawy, miejsca, które Gery zwiedziła w Polsce, sposoby spędzania czasu wolnego,  znajomość języków  obcych. Uwieńczeniem wizyty było wykonanie plakatu, na którym każdy uczestnik zostawił swój ślad w postaci dłoni. Spotkanie z gościem z Londynu z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Źródło i fot. SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x