Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ekoludek uczy dzieci z SP 3 chronić środowisko


Przez ostatnie kilka dni przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 poszerzały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, oraz sposobów dbania o przyrodę. Oglądały filmy przyrodnicze, ciekawe albumy, słuchały wierszy, opowiadań oraz uczyły się  piosenki pt. „Ochroń Ziemię”.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Celem tych zajęć było kształtowanie świadomości ekologicznej – jak postępować aby dbać i  chronić środowisko naturalne. Dzieci  poznawały również niebezpieczeństwa grożące środowisku ze strony człowieka.  Następnie chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach oraz obserwacjach . Z dużym zaangażowaniem sprzątały plac szkolny.  W swojej  sali własnoręcznie wykonały pojemniki  w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim , czerwonym i  wspólnie  dokonywały segregacji śmieci. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki. Na zakończenie  tygodnia wykonały papierowe drzewa oraz  Ekoludka wykorzystując papierowe talerzyki, wykałaczki, słomki i kolorowy papier.  Mamy nadzieję, że te wszystkie działania zachęciły sześciolatków  do dbania o własne otoczenie.

źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x