Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dni Języka Branżowego w Ekonomiku


Przygotowanie do czynnej komunikacji w obcojęzycznym środowisku zawodowym to cel warsztatów języka specjalistycznego, jakie odbyły się w Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Zorganizowano je w ramach Dni Języka Branżowego dla uczniów liceum tej szkoły. Nauka języka specjalistycznego, sprawia, że uczniowie mają więcej atutów na rynku pracy. Połączenie wiedzy specjalistycznej i językowej wpływa niewątpliwie na zintegrowany rozwój i poszerza horyzonty.


Uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach:

Język angielski w biznesie

Język angielski prawniczy

Język angielski w wojsku

Język niemiecki w medycynie

Język niemiecki w informatyce

Fizyka po niemiecku

Język niemiecki w ratownictwie medycznym.

Zostali zapoznani z odpowiednią leksyką typową dla każdej z prezentowanych dziedzin w trakcie serii warsztatów. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją znajomość języka docelowego w tym zakresie i zastosować w praktyce wykonując liczne ćwiczenia i zadania. Zastosowane różnorodne metody nauczania i materiały dydaktyczne urozmaiciły zajęcia. Jedną z wykorzystanych metod była gra symulacja. Uczniowie wcielili się w rolę prawników, ratowników medycznych, lekarza, pacjentów, żołnierzy. Zaprezentowane dialogi oparte były na wybranych, typowych rozmowach przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych.

Młodzież była motywowana do szukania własnych ścieżek rozwoju, poszerzania wiedzy i do kreatywności. Natomiast dla nauczycieli prowadzących warsztaty była to kolejna doskonała okazja do podjęcia wysiłku samokształcenia i rozwoju, zarówno w zakresie wiedzy, jak i słownictwa specjalistycznego. Następne tego typu przedsięwzięcie w mławskim Ekonomiku już wkrótce.

Źródło i fot. ZS nr 4

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x