Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Delegacja miasta z wizytą w Dziennym Domu Pomocy w Gdańsku


Delegacja Miasta Mława z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na czele wzięła udział w wizycie studyjnej w Dziennym Domu Pomocy i Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wajdeloty w Gdańsku. Wiedza i doświadczenia zdobyte podczas wyjazdu będą pomocne w organizacji placówki dziennego pobytu dla seniorów w Mławie.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Prowadzoną przez Gdańską Fundację „I Ty możesz wszystko” placówkę odwiedzili Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Główny Specjalista ds. Polityki Społecznej i Senioralnej Urzędu Miasta Mława Barbara Bielak, Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Mława Krzysztof Jaros, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie Dorota Kaczorek-Magdalińska oraz przedstawiciele Mławskiej Rady Seniorów: Jerzy Grzebski (przewodniczący), Barbara Przybyszewska (zastępca przewodniczącego), Barbara Florysiak i Helena Grącka (członkinie). Mławianie obejrzeli m.in. pomieszczenia, w których są prowadzone zajęcia rehabilitacyjne i plastyczne, salę wypoczynkowo-rekreacyjną oraz kuchnię i stołówkę połączoną specjalnym przejściem z ogrodem z siłownią plenerową. Spotkali się też z przebywającymi tam seniorami. – Byliśmy pod wielkim wrażeniem rodzinnej atmosfery, jaka tam panuje. Seniorzy czują się bardzo swobodnie, jak u siebie w domu – wspomina Barbara Bielak.

Przedstawiciele fundacji „I ty możesz wszystko” z prezesem Januszem Lipińskim na czele podzielili się z mławianami swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia placówki dziennego pobytu dla seniorów i doradzili, na jakie kwestie powinni zwracać uwagę ich goście, gdy podobny ośrodek rozpocznie swoją działalność w Mławie (przypomnijmy – Dzienny Dom Seniora ma powstać w naszym mieście w lokalu przy ul. Sienkiewicza 13/14). Wymiernym owocem wizyty studyjnej było podpisane przez Janusza Lipińskiego i Sławomira Kowalewskiego porozumienie o współpracy między Gdańską Fundacją „I Ty możesz wszystko” a Miastem Mława w obszarze zadań publicznych na niwie kultury i sportu, pomocy społecznej oraz edukacji.

źródło :UMM

fot. J.Grzebski

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

A gdzie bedzie ta trawka i drzewa w otoczeniu tego domu dla seniorow, lepiej by bylo aby przenisc MOPS w to miejsce , a wmiejsce tej firmy stworzyc warunki, porzezajac teren o park gdzie ma stanac teznia i dopiero zagospodarowac to dla Seniorow. Aby w przyblizeniu stworzyc im takie warunki jak w Gdansku.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Cieszę się, że taki dom w Mławie powstanie. To świetne rozwiązanie dla rodzin, gdzie oboje małżonków pracuje i jest problem z zaopiekowaniem się seniorem. Sam niedługo pewnie znajdę się w takiej sytuacji. A w tej placówce seniorzy będą mogli miło i pożytecznie spędzić czas. A skoro już o nich mowa – jak tak obserwuję, to w Mławie najaktywniejszą grupą społeczną są właśnie seniorzy. Mimo słusznego wieku, na różnych imprezach i wydarzeniach kulturalnych jest ich najwięcej. Brawo Wy!

Volt
Volt
3 lata temu

Burmistrz wybrał się na wycieczkę z seniorami i ich poparcie w wyborach ma jak w banku. Idzie jak po swoje, to hegemon.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x