Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

AKTUALIZACJA: Wypadek na ulicy Kopernika. Skuterem uderzył w BMW


Zderzenie skutera z samochodem osobowym BMW nie skończyło się dobrze dla kierowcy tegoż skutera. Z obrażeniami został przewieziony do mławskiego szpitala, a pojazd jest poważnie uszkodzony. Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z ulicą Dudzińskiego dzisiaj (21 kwietnia) około godziny 16:20. Działania ratownicze na miejscu zdarzenia prowadziły dwa zastępy JRG Mława, zespół ratownictwa medycznego. Okoliczności zdarzenia ustala policja.

red.

Aktualizacja 23.04.2018 r.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranny został 72- letni mężczyzna kierujący skuterem. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. Dudzińskiego w Mławie.

W sobotę, chwilę po godz. 16:00 na skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. Dudzińskiego w Mławie doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 72- letni mężczyzna kierujący skuterem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki BMW X3, 39- letni mieszkaniec pow. działdowskiego, jadąc ul. Kopernika i skręcając w lewo w ul. Dudzińskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skuterem ul. Kopernika w kierunku Al. Marszałkowskiej. Kierujący jednośladem marki ZIPP VAPOR, mieszkaniec pow. mławskiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o rozwagę na drodze – miejmy świadomość, że osoby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy, poduszki powietrzne i inne środki techniczne chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typy nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i kombinezon. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji skutera- motocykla z samochodem, to kierujący jenośladem ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Apelujemy do kierujących samochodami o patrzenie w lusterka i odpowiednio wczesne sygnalizowanie wykonywania manewrów.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława


fot. KPP Mława:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ