Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rząd dopłaci do termomodernizacji, dla osób z niższym dochodem będą dotacje


Gospodarstwa domowe o dochodach 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z NFOŚiGW na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych – zapowiada szef Ministerstwa Środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że gospodarstwom o dochodach powyżej 1,6 tys. zł na osobę zostanie zaproponowana ulga wliczona w PIT.

Sprzedam Piec


Jak powiedział w czwartek w Radiu Plus minister Kowalczyk, podczas spotkania z minister finansów Teresą Czerwińską został dopracowany ostatni punkt programu antysmogowego. Chodzi o ulgi inwestycyjne dla zamożniejszych mieszkańców domów jednorodzinnych na gruntowną termomodernizację z jednoczesną wymianą źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

„Przymierzamy się do tego, żeby do dochodów na poziomie 1 tys. 600 zł na osobę były to dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – wskazał szef resortu środowiska.

Natomiast – jak tłumaczył – dla osób, które mają dochód na osobę większy niż 1 tys. 600 zł miesięcznie ulga inwestycyjna miałaby być „wliczona w podatek PIT”.

Kowalczyk podkreślił, że „dopracowanie (tych założeń – PAP) musi jeszcze potrwać, ponieważ wymaga to zmiany ustawy o podatku PIT”.”Ważna jest ta deklaracja kierunkowa” – zaznaczył.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP/mp

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ziomal
ziomal
3 lata temu

czemu ludziom nakazują przejście na ekologiczne ogrzewanie prywatnych domów , jeśli nie mogą uporać się z piekarnio w środku miasta. Która tróje ludzi w okolicznych blokach.?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x