Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie żyje lekarz Ewa Maria Brzozowska


16 kwietnia 2018 w wieku 79 lat zmarła bardzo znana i lubiana w Mławie lekarka Ewa Maria Brzozowska. Pogrzeb odbędzie się  25 kwietnia  o godz.15:00 na Cmentarzu Komunalnym w Mławie. Pogrzeb poprzedzi różaniec o godzinie 14:30.

Ewa Maria Brzozowska z domu Sadkowska urodziła się 3 lipca 1939 roku w Warszawie. W Mławie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, które ukończyła w 1956 roku. Potem studiowała w Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie kończy Wydział Lekarski. Po studiach rozpoczęła pracę w mławskim szpitalu, w którym przepracuje niemal 40 lat, pełniąc funkcję m.in. Rzecznika Dobra Służby Zdrowia w województwie warszawskim, kierownika punktu krwiodawstwa, zastępcy ordynatora i ordynatora. Była także Przewodniczącą I Solidarności w Zespole Opieki Zdrowotnej w Mławie. Po przejściu na emeryturę nadal pracuje w zawodzie, tym razem w placówce  Andrzeja Niewady. Zmarła w Mławie po długiej chorobie 16 kwietnia 2018 r. Jak mówią o niej nie tylko jej znajomi, ale zwykli mieszkańcy Mławy, była przede wszystkim oddanym lekarzem, tak dla biednych jak i bogatych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x