Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Martyna Kamińska laureatką konkursu „Sprawny w zawodzie”


Martyna Kamińska z Zespołu Szkół nr 3  w Mławie zajęła II miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie”, który odbył się w dniach 13 – 14 kwietnia w Jaciążku. Naszą młodą fryzjerkę do konkursu mistrzowsko przygotowała pani Maria Marlęga, a opiekowały się nią wychowawczynie Ewelina Biesalska – Szprengel i Malwina Wodzyńska.

Sprzedam Piec


Konkurs ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez Mazowieckiej WK OHP, a uczestniczą w nim  reprezentanci mazowieckich jednostek opiekuńczo – wychowawczych.  Celem „szlachetnej rywalizacji”  jest nie tylko promowanie szkolenia zawodowego, ale także sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności nabytych w czasie kształcenia w ramach OHP.

Młodzi ludzie musieli wykazać się wiedzą merytoryczną i rozwiązać test wiedzy z zakresu gastronomii, fryzjerstwa, technologii i kodeksu pracy. Część praktyczna obejmowała przygotowanie różnorodnych stylizacji fryzjerskich oraz obiadu składającego się z dwóch dań. W ogólnej punktacji liczył się także  sposób  zaprezentowania przed komisją finalnych efektów konkursowych prac i dbałość o ład na stanowisku pracy.

Fryzjerzy wykonywali fryzury na główce. Uczestniczki z wielkim zapałem, entuzjazmem i energią przystąpiły do rywalizacji, której celem było „wyczarowanie” takiej stylizacji, która najbardziej przypadnie do gustu komisji sędziowskiej. W miarę upływu czasu widocznym stawało się, że wybór najładniejszej „kreacji fryzjerskiej” będzie bardzo trudny.

Poziom konkursu gastronomicznego okazał się również bardzo wysoki, a adepci sztuki kulinarnej wykazali się dużą wiedzą zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Podziw komisji oceniającej budziły nie tylko walory estetyczne i smakowe przygotowanych potraw, ale także sposób ich zaprezentowania.
Mimo iż w tych zmaganiach wszyscy byli zwycięzcami, jednakże decyzją komisji tylko  „najlepsi z najlepszych” będą reprezentowali Mazowsze na szczeblu ogólnopolskim.

Spośród kucharzy po laury sięgnęli: Joanna Feder i Magdalena Krynicka z ŚHP 7-5 Ciechanów,  drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio:  Agata Błasińska i Paulina Skrok z radomskiego 7-03 OSiW oraz Sebastian Nerkowski i Krzysztof Bytof z 7-31 HP w Grodzisku Mazowieckim.
Fryzjerzy natomiast  będą reprezentowani przez  Anastazję  Sorokinę  z warszawskiego hufca 7- 22.  Drugie miejsce zdobyła  Martyna Kamińska z 7-3 HP w Mławie , a na trzeciej pozycji uplasowała się  Aleksandrze Kwaśnik z  OSiW Radom.

Udział w eliminacjach pozwolił wszystkim uczestnikom sprawdzić swoje kompetencje zawodowe oraz zmierzyć się z wymaganiami stawianymi w trakcie egzaminów zewnętrznych.

Rywalizacje konkursowe były również doskonałą okazją do spotkania się i integracji młodzieży, zwłaszcza, że  równolegle do patriotycznego występu przygotowywała się mazowiecka grupa historyczno – rekonstrukcyjna, która weźmie udział w wydarzeniu pn. „Honorowy Obywatel  Warszawy – gen. Józef Haller – Współtwórca Niepodległej”.

źródło i fot. HP 7-3 w Mławie

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
3 lata temu

Zdolna i śliczna 🙂 Gratulacje!

Martynaa
Martynaa
3 lata temu
Reply to  mławianka

Dziękuje

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x