meblolux

Derby znowu dla Korony. Kanonada Wkry

Kolejne derby powiatu mławskiego w rundzie wiosennej przyniosły drugi sukces Koronie Szydłowo. Po ograniu na inaugurację GKS-u Strzegowo, tym razem podopieczni Włodzimierza Gorczycy nie dali żadnych szans konkurentom z Wieczfni Kościelnej.

Rywalizacja zaczęła się sensacyjnie – wcielający się w rolę gospodarzy szydłowianie dali się zaskoczyć lokalnym rywalom. W 10. minucie Dawid Adamski skapitulował po uderzeniu Azata Galstyana.

Jednak sto osiemdziesiąt sekund później rozpoczął się koncert Pawła Podlewskiego. Najlepszy snajper miejscowej ekipy nie poprzestał na jednym trafieniu. Zakończył mecz z czterema na koncie, ponadto do bramki trafili Marcin Rosocha oraz urodzony w 1999 roku Kacper Górniak. Na taki dyktat Wieczfnianka nie znalazła już żadnej odpowiedzi.

Na swoim boisku poległ GKS Strzegowo. W rywalizacji ze spadkowiczem z czwartej ligi Ostrovią Ostrów Mazowiecka walczyli, ale nie potrafili odrobić strat, które wynikły ze skutecznej akcji rywali z 13. minuty.

W B-klasie nie zwalnia tempa Wkra Radzanów. Na boisku w Drobinie lider B-klasy urządził sobie strzelecki trening – ostatecznie zadowolił się zdobyciem ośmiu goli. Rywalizację otworzył Daniel Ziółkowski, a potem celnymi strzałami popisali się także Grzegorz Walesiak, Zbigniew Kalinowski (2),  Robert Siemianowski i Mateusz Strzelec. Ponadto konkurenci wpakowali piłkę dwukrotnie do własnej bramki.

Tamka Dzierzgowo wróciła z punktem z trudnego wyjazdu do Żuromina. W 75. minucie nasi gracze objęli nawet prowadzenie 3:2, ale miejscowa Wkra zdołała doprowadzić do remisu. Gole dla dzierzgowian strzelili Jacek Szypulski, Michał Zbysiński oraz Łukasz Wójtowicz.

Liga okręgowa

GKS Strzegowo – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:1

Korona Szydłowo – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 6:1

XX kolejka (21-22 kwietnia): Wkra Żuromin – Korona Szydłowo, Sona Nowe Miasto – GKS Strzegowo, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Mazowsze Jednorożec

B-klasa

Orlęta Baboszewo  – Wkra Radzanów 0:8

Wkra II Żuromin – Tamka Dzierzgowo 3:3

XVI kolejka (21-22 kwietnia): Wkra Radzanów  – Wkra II Żuromin, Tamka Dzierzgowo  – Żbik II Nasielsk.