Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Derby znowu dla Korony. Kanonada Wkry
Kolejne derby powiatu mławskiego w rundzie wiosennej przyniosły drugi sukces Koronie Szydłowo. Po ograniu na inaugurację GKS-u Strzegowo, tym razem podopieczni Włodzimierza Gorczycy nie dali żadnych szans konkurentom z Wieczfni Kościelnej.

Rywalizacja zaczęła się sensacyjnie – wcielający się w rolę gospodarzy szydłowianie dali się zaskoczyć lokalnym rywalom. W 10. minucie Dawid Adamski skapitulował po uderzeniu Azata Galstyana.

Jednak sto osiemdziesiąt sekund później rozpoczął się koncert Pawła Podlewskiego. Najlepszy snajper miejscowej ekipy nie poprzestał na jednym trafieniu. Zakończył mecz z czterema na koncie, ponadto do bramki trafili Marcin Rosocha oraz urodzony w 1999 roku Kacper Górniak. Na taki dyktat Wieczfnianka nie znalazła już żadnej odpowiedzi.

Na swoim boisku poległ GKS Strzegowo. W rywalizacji ze spadkowiczem z czwartej ligi Ostrovią Ostrów Mazowiecka walczyli, ale nie potrafili odrobić strat, które wynikły ze skutecznej akcji rywali z 13. minuty.

W B-klasie nie zwalnia tempa Wkra Radzanów. Na boisku w Drobinie lider B-klasy urządził sobie strzelecki trening – ostatecznie zadowolił się zdobyciem ośmiu goli. Rywalizację otworzył Daniel Ziółkowski, a potem celnymi strzałami popisali się także Grzegorz Walesiak, Zbigniew Kalinowski (2),  Robert Siemianowski i Mateusz Strzelec. Ponadto konkurenci wpakowali piłkę dwukrotnie do własnej bramki.

Tamka Dzierzgowo wróciła z punktem z trudnego wyjazdu do Żuromina. W 75. minucie nasi gracze objęli nawet prowadzenie 3:2, ale miejscowa Wkra zdołała doprowadzić do remisu. Gole dla dzierzgowian strzelili Jacek Szypulski, Michał Zbysiński oraz Łukasz Wójtowicz.

Liga okręgowa

GKS Strzegowo – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:1

Korona Szydłowo – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 6:1

XX kolejka (21-22 kwietnia): Wkra Żuromin – Korona Szydłowo, Sona Nowe Miasto – GKS Strzegowo, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Mazowsze Jednorożec

B-klasa

Orlęta Baboszewo  – Wkra Radzanów 0:8

Wkra II Żuromin – Tamka Dzierzgowo 3:3

XVI kolejka (21-22 kwietnia): Wkra Radzanów  – Wkra II Żuromin, Tamka Dzierzgowo  – Żbik II Nasielsk.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500