Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czworonożny agresor pokąsał kilka osób na ulicy Górnej


fot. ilustracyjne

Taki horror na ulicy Górnej trwał przynajmniej od kilku tygodni. Nieduży pies, mieszaniec, atakował i gryzł spacerujących tą ulicą przechodniów. Choć miał właściciela, pies nie był szczepiony, a do tego tak agresywny, że nie bał się nawet policyjnego gazu. Dopiero determinacja jednego z poszkodowanych doprowadziła do tego, że agresor został zamknięty na obserwacji w lecznicy weterynaryjnej, a właścicielka zdecydowała się go uśpić.

Do ostatniego pogryzienia doszło w minioną niedzielę 15 kwietnia. Wspomniany pies leżał na chodniku i czatował. Był bez smyczy czy kagańca.  W pewnym momencie zaatakował przechodzące ulicą małżeństwo z yorkiem. Mężczyzna zdążył zabrać swojego psa na ręcę, ale żona została mocno ugryziona przez napastnika. Wiadomo również, że w tą feralną niedzielę pies pogryzł kilka innych osób.

– Bardzo ładnie zachowała się policja. Choć pies był agresywny, skoczył na policjantów i nie bał się gazu, to zapędzili go na posesję i nie dali by gryzł ludzi. Kolejne perypetie zaczęły się dopiero potem – opowiada pan Zenon, mąż poszkodowanej.

Trafili do mławskiego szpitala, a stąd do oddziału zakaźnego w szpitalu w Ciechanowie. Tu okazało się, że nie ma tam nawet szczepionki przeciw wściekliźnie. Prawdziwa batalia jednak rozegrała się o to, by pies nie mógł dalej swobodnie biegać i atakować ludzi.

– Pół dnia mi zajęło, żeby udało się psa zamknąć w lecznicy. Straż miejska nie chciała mi tu pomóc, choć właścicielka chciała psa oddać dobrowolnie, gdyż nie radzi sobie z opieką nad nim. Okazało się też, że pies nie jest szczepiony i już był objęty obserwacją weterynaryjną z powodu, że wcześniej pogryzł inne osoby. Uważam, że można było wcześniej temu zapobiec – kontynuuje pan Zenon.

Spróbowaliśmy wyjaśnić, dlaczego pies objęty już obserwacją przez Powiatowego Lekarza Weterynarii mógł biegać nadal luzem.

– Powiatowy Lekarz Weterynarii nie odpowiada za zabezpieczenie psa. To obowiązek właściciela. W sprawie tego psa nie potrafię powiedzieć ile było wszystkich przypadków pogryzień. Po wcześniej zgłoszonym przypadku pies był objęty obserwacją. To postępowanie zgodne z przepisami w przypadku podejrzenia wścieklizny – właścicielka dostała decyzję z obowiązkiem zabezpieczenia psa i datami wizyt lekarza weterynarii. Po zakończeniu tej obserwacji pies zostałby zaszczepiony. Przed terminem jej zakończenia doszło jednak do ponownego pogryzienia. Obserwację stacjonarną zleca się tylko w wyjątkowych przypadkach, a jej koszty pokrywa Skarb Państwa. Po tym ostatnim pogryzieniu taka właśnie została podjęta decyzja. Właścicielka psa po pierwszym zgłoszeniu została ukarana mandatem za brak szczepienia. Pani wyjaśniała też, że nie radzi sobie z opieką nad psem, ma też trudną sytuację rodzinną. Zadecydowała, że po zakończeniu wymaganego okresu obserwacji pies zostanie uśpiony. Obserwację należy doprowadzić do końca, żeby wiadomo było, czy osoby pogryzione trzeba poddać szczepieniom – wyjaśnia Roman Domański Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mławie.

Dla właścicielki agresywnego psa to nie koniec kłopotów. Policja bowiem skierowała do sądu wniosek o jej ukaranie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

avatar
1500
SOMSIAD Z ULICY
Gość
SOMSIAD Z ULICY

Za kagańcem Pani już z 5 lat jeżdzi i szuka.Teraz mu szyje na miarę u ARMANIEGO a tak się kaszle .NIECH SOMSIADY WIDZĄ I ZAZDROSZCZĄ.

Sławomir
Gość
Sławomir

Będę się musiał temu psoju psu psowi sabace przyjrzeć

Podatnik
Gość
Podatnik

bezRadna po nieczynnych marketach w niedzielę? Piszę pracę magisterską ” Jak pies pogryzł na Górny”

Ela
Gość
Ela

Bezradna całą niedzielę jeździła po marketach za łańcuchem i kagańcem dla niewinnego pieska.

Podatnik
Gość
Podatnik

A gdzie bezradna z Górny wtedy była ?

kaktus
Gość
kaktus

Nasi strażnicy miejscy to typowi Szwejkowie Jarosława Haska.

RODZICE
Gość
RODZICE

Każdy kto ma psa bierze za niego odpowiedzialność.Dobrze , że Pan Zenon nie odpuścił, i skuteczne działanie PATROLU POLICJI zapobiegło dalszej masakrze.Chwała im za to i wielki SZACUN.

SĄSIAD
Gość
SĄSIAD

Problem z tym psem był już od dawna.Zlekceważyła go właścicielka i poniesie słuszną aby dotkliwą karę finasową i karną.T O NAUCZKA DLA INNYCH.

Migotka
Gość
Migotka

Straż miejska i gminna to się nadają tylko do tego, żeby pensje brać !! Aby doczekać do emeryturki, a pomocy od nich to nie ma co liczyc!!!

wyborca
Gość
wyborca

Patrol Policji jak zawsze na miejscu z ,i pomysłem.Straż miejska okropnie zdziwiona. Mają CHŁOPCY ważniejsze zadania na hali targowej wlepiać;; babciom mandaty”P.Burmistrzu ZABRAĆ WAKATY STRAŻY A DAĆ POLICJI.

dochtor
Gość
dochtor

Maja z traktora do Tworek na obserwację.Pilnie.Podaj namiary kaftan już GOTOWY .pOddaj się pilnie leczeniu.

Ewa
Gość
Ewa

do maja z tramwaja.Jak pogryzł twoje dziecko ,bo też to zrobił tobyś sobie jaja robiła?Dziewczyno albo bierz połowe przestań pić i lecz się.TRZEBA cię MONITOROWAĆ RAZEM Z TYM PSEM.

znajomy
Gość
znajomy

Pani tego grożnego psa się nie wypłaci się za krzywdy i oczekiwanie na wynik badania finansowo.Znam tego Gościa to twardy zawodnik nie odpuści.I ma rację.MUSI TĄ NIEODPOWIEDZIALNĄ PANIĄ ZABOLEĆ TAK JAK BOLĄ RANY ZADANE PRZEZ JEJ PSA.

Igor
Gość
Igor

Patologia.Brak szczepionek przeciw wściekliżnie ?TO JEST NIEPOJĘTE.Wyciągnąć konsekwencje zwolnić za brak nadzoru.

Igor
Gość
Igor

karać ,karać surowo.CZas przewietrzyć nieodpowiedzialne urzędy.

MŁAWIAK
Gość
MŁAWIAK

WŁAŚCICIELE ZWIERZĄT CELOWO WYPUSZCZAJĄ JE BY MIEĆ CZYSTĄ POSESJĘ.LUDZIE ZGŁASZAJCIE TAKIE PATOLOGIE DO ODP. ORGANÓW,BO TAKA SYTUACJA MOŻE SPOTKAĆ KAŻDEGO.PANIĄ NIEODPOWIEDZIALNĄ SUROWO UKARAĆ.PRYWATNIE I PAŃSTWOWO.

Maja z tramwaja
Gość
Maja z tramwaja

Ach ten czatujący napastnik, który nie boi się nawet gazu policyjnego ;))))
A pan od tego yorka też dobry gentlemen i mąż. Zamiast żonę na ręce to psa, bo pewnie ze trzy stówy za niego zapłacił :)))
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, dlatego na miejscu tej pani puściłabym gościa z torbami ;))

Pomyśl trochę człowieku
Gość
Pomyśl trochę człowieku

Małego psa takie ugryzienie może nawet zabić. Normalna reakcja, zwłaszcza, że zazwyczaj pies rzuca się na psa. Każdy posiadacz psa tak reaguje.

Kkkk
Gość
Kkkk

Właścicielkę uśpić