Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarła siostra Chryzanta Stefania Bartkowska


15 kwietnia br. zmarła  siostra Chryzanta Stefania Bartkowska od Matki Bożej Pięknej Miłości. Przeżyła 77 lat, w tym 62 w Zgromadzeniu Misjonarek Świętej Rodziny.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Pogrzeb odbędzie się w środę 18 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w kościele parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie. Pochowana zostanie na cmentarzu komunalnym w Mławie.

Śp. Siostra Chryzanta urodziła się 27 lipca 1941 r. w Boleszynie, woj. warmińsko-mazurskie, diecezja toruńska. Do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny została przyjęta 6 stycznia 1956 r. Formację nowicjacką rozpoczęła 14 sierpnia 1957 r. w Chełmnie. Pierwszą profesję złożyła 15 sierpnia 1959 r. w domu nowicjatu w Chełmnie, a wieczystą 15 sierpnia 1962 r. w Ratowie.

Po pierwszej profesji Siostra Chryzanta rozpoczęła pracę jako intendentka w Zakładzie Specjalnym dla Chłopców w Głodzinie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i pracowała tam przez 9 lat (1959-1968).

W latach 1969-1978 pełniła obowiązek sekretarki w Kurii Biskupiej w Białymstoku. Od roku 1978 przebywała w Domu Generalnym w Komorowie i przez 2 lata pracowała w Biurze Komisji Episkopatu do spraw Misji, a następnie przez 21 lat (1984–2005) w Sekretariacie Episkopatu Polski.

źródło: diecezjaplocka.pl/red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x