Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Zmarła siostra Chryzanta Stefania Bartkowska


15 kwietnia br. zmarła  siostra Chryzanta Stefania Bartkowska od Matki Bożej Pięknej Miłości. Przeżyła 77 lat, w tym 62 w Zgromadzeniu Misjonarek Świętej Rodziny.Pogrzeb odbędzie się w środę 18 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w kościele parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie. Pochowana zostanie na cmentarzu komunalnym w Mławie.

Śp. Siostra Chryzanta urodziła się 27 lipca 1941 r. w Boleszynie, woj. warmińsko-mazurskie, diecezja toruńska. Do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny została przyjęta 6 stycznia 1956 r. Formację nowicjacką rozpoczęła 14 sierpnia 1957 r. w Chełmnie. Pierwszą profesję złożyła 15 sierpnia 1959 r. w domu nowicjatu w Chełmnie, a wieczystą 15 sierpnia 1962 r. w Ratowie.

Po pierwszej profesji Siostra Chryzanta rozpoczęła pracę jako intendentka w Zakładzie Specjalnym dla Chłopców w Głodzinie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i pracowała tam przez 9 lat (1959-1968).

W latach 1969-1978 pełniła obowiązek sekretarki w Kurii Biskupiej w Białymstoku. Od roku 1978 przebywała w Domu Generalnym w Komorowie i przez 2 lata pracowała w Biurze Komisji Episkopatu do spraw Misji, a następnie przez 21 lat (1984–2005) w Sekretariacie Episkopatu Polski.

źródło: diecezjaplocka.pl/red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500