Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Alpaki, króliki, pająki i węże


6 kwietnia uczniowie klas : IV b, V b, VI a i VII d z mławskiej „siódemki” wzięli udział w II edycji Targów Zoologicznych ANIMALS DAYS 2018, które zostały zorganizowane w warszawskim Nadarzynie, w największym w Europie Środkowej Centrum Targowo- konferencyjnym PTAK EXPO .

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Uczestnicy mieli okazję obejrzeć zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej, m.in. alpaki (to trawożerne ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych, hodowane dla wełny i mięsa, przypominają nieco lamy, ale są od nich mniejsze). Pasjonaci pająków mieli nie lada gratkę. Mogli bowiem zobaczyć w specjalnych szklanych terrariach i gablotach pochodzące z różnych części świata okazy. Wielkość niektórych z nich naprawdę robiła wrażenie. Uczestnicy mogli zweryfikować też swoją wiedzę na temat węży. Jak się okazało nie wszystkie są groźne. Najodważniejsi mieli okazję dotknąć prawdziwego węża, który spokojnie okręcał się wokół rąk opiekuna. Organizatorzy i wystawcy zaprezentowali też zwierzęta, które często hodujemy w naszych domach, np. króliki. Dzieci najchętniej zatrzymywały się przy klatkach, w których umieszczono pochodzące z różnych krajów króliki, przypominające prawdziwe olbrzymy.
Podczas targów zwiedzający mogli także dowiedzieć się więcej na temat tego w jaki sposób dbać o swoich domowych podopiecznych. Behawiorystka i terapeutka psów i kotów Aneta Awtoniuk wraz z współpracownikami poprowadziła spotkanie edukacyjne na temat: „Jak opiekować się swoim pupilem i jak zachowywać wobec obcych zwierząt.

źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x