Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Siedem medali Płetwala. Na podium także sztafety


Na basenie w Rypnie rozegrano trzecią edycję ogólnopolskich zawodów w poszukiwaniu talentów. Wśród uczestników przeważyli zawodnicy z województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje ekipy przysłały także kluby z Warszawy, Płocka, Szamotuł, a przede wszystkim z Mławy.

Płetwal wystawił do boju piętnaścioro przedstawicieli. Każdy z nich zaliczyły po dwa indywidualne występy, dodatkowo niektórzy spośród nich zostali przez trenera Tomasza Szczepańskiego wystawieni do sztafetowej batalii.

Julia Błażkiewicz, Gabriela Szczepkowska, Jan Śledziński i Jan Sowiński sięgnęli po brązowy medal w wyścigu 4×50 metrów stylem zmiennym (rocznik 2007). Natomiast drużyna złożona z Marcela Bużyckiego, Zuzanny Deręgowskiej, Amelii Butryn i Aleksandra Orkwiszewskiego cieszyła się ze srebrnego krążka  na 4×50 metrów stylem zmiennym (rocznik 2008).

Pozostałe krążki nasi pływacy wywalczyli już samotnie. Natalia Tomczak cieszyła się ze srebra na 100 metrów stylem motylkowym. Izabela Czaplicka była trzecia na 100 metrów stylem motylkowym, ten wynik, tyle że na 50 metrów stylem klasycznym powtórzyła Zuzanna Deręgowska. Natomiast Amelia Butryn wróciła do domu z podwójną zdobyczą. Na 50 metrów motylkowym była trzecia, a na 50 metrów stylem grzbietowym nie miała sobie równych. Wyprzedziła m.in. czwartą w zestawieniu koleżankę klubową Kaję Kamińską.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się zawodnicy BUKS Warszawa. Cieszyli się z dwudziestu laurów, o dwa wyprzedzając konkurentów MZOS Płock i miejscowego Sejwala Rypin.

RS.

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Siedem medali Płetwala. Na podium także sztafety"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
aklema
Gość

brawo Amelko. ha ha

wpDiscuz