Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Mydlane eksperymenty w SP 3


W ostatnim czasie uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie, wykonywali podczas zajęć  mydlane eksperymenty. Dzieci wypowiadały się na temat znaczenia higieny dla zdrowia oraz życia człowieka.

Pierwszoklasiści czytali samodzielnie a także z pomocą nauczyciela ciekawostki na temat mydła. Głównym jednak punktem zajęć było wykonanie przez jedną z klas baniek mydlanych własnej produkcji. Za pomocą słomek uczniowie wywoływali w miskach burzę bombelkową.
Druga z klas przygotowała zgodnie z instrukcją mydełka. Z mydeł glicerynowych i szarych drobno posiekanych powstała mieszanina o wyjątkowym zapachu. Po dodaniu ciepłej wody udało się stworzyć masę mydlaną, z której to formowano mydełka.  Każde dziecko wytworzyło własny egzemplarz wyjątkowego mydła.  Na koniec zajęć  stworzono klasową wystawę mydełek.

Źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz