Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mydlane eksperymenty w SP 3


W ostatnim czasie uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie, wykonywali podczas zajęć  mydlane eksperymenty. Dzieci wypowiadały się na temat znaczenia higieny dla zdrowia oraz życia człowieka.

Sprzedam Piec


Pierwszoklasiści czytali samodzielnie a także z pomocą nauczyciela ciekawostki na temat mydła. Głównym jednak punktem zajęć było wykonanie przez jedną z klas baniek mydlanych własnej produkcji. Za pomocą słomek uczniowie wywoływali w miskach burzę bombelkową.
Druga z klas przygotowała zgodnie z instrukcją mydełka. Z mydeł glicerynowych i szarych drobno posiekanych powstała mieszanina o wyjątkowym zapachu. Po dodaniu ciepłej wody udało się stworzyć masę mydlaną, z której to formowano mydełka.  Każde dziecko wytworzyło własny egzemplarz wyjątkowego mydła.  Na koniec zajęć  stworzono klasową wystawę mydełek.

Źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x