Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czysty las, piękny las. Wizyta leśnika w SP nr 2


Dziesiątego kwietnia 2018r. w ramach projektu edukacyjnego pt. „Mądra szkoła czyta dzieciom” realizowanym w grupie 0A przez p. Magdalenę Jankowską i p. Katarzynę Duszeńko nasze dzieci odwiedził niezwykły gość- pracownik Nadleśnictwa Dwukoły p. Milena Plona. Pani leśnik na początku zaprezentowała swój mundur, a następnie opowiedziała o swojej pracy i podstawowym obowiązku jakim, jest troska o las.

Sprzedam Piec


W dalszej części spotkania, posiłkując się prezentacją multimedialną p. Milena opowiedziała o różnych działaniach, jakie podejmuje leśnik aby przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych owadów i grzybów oraz chronić drzewa przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę. Wytłumaczyła, w jaki sposób rośnie las i ile trudu trzeba włożyć, aby był piękny i zdrowy.

Nasi zerówkowicze wzbogacili swoją wiedzę o gatunki roślin żyjące w lasach, zapoznali się ze sposobem oznaczania drzew przeznaczonych do wycinki, jak również mogli sprawdzić na specjalnym urządzeniu w jaki sposób leśnik mierzy ilość wyciętych drzew. Pani Milena zachęcała dzieci do częstego bywania w lesie i obcowania z przyrodą.

Przypomniała również, w jaki sposób należy się w nim zachować. Nasze dzieci dobrze wiedzą, że las pięknie wygląda czysty, więc nie należy pozostawiać w nim śmieci. Podczas spotkania pani leśnik zadawała wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie poradziły. Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału we wspólnym sadzeniu lasu pod hasłem „Kształtujemy Krajobraz Lasu Mławskiego” w ramach akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie drobny upominek i kolorowe broszurki z informacjami dotyczącymi Nadleśnictwa Dwukoły.

źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x