Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Mławie


W piątek, 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ten dzień przypomina o  zamordowanych przez NKWD oficerach Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej w 1940 roku w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku, Katyniu i Charkowie. Z tej okazji skromna uroczystość odbyła się również na mławskim cmentarzu parafialnym, pod pomnikiem katyńskim.

O historii wydarzeń i mordach dokonywanych na polskich żołnierzach i obywatelach przez Rosjan opowiedziała Barbara Zaborowska, dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Okolicznościowe wystąpienie skierował do zebranych burmistrz Sławomir Kowalewski, mówiąc m.in. o potrzebie narodowego pojednania. Znicze i kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych miasta i powiatu, policji, partii Prawo i Sprawiedliwość oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
obserwator dziejów
Gość

Pięknie jest pamiętać, wręcz należy, tylko komu jeśli nie młodym należy o tym opowiadać, pokazywać wartości płynące z historii, niechaj będą oni obecni na tych uroczystościach, to są żywe lekcje historii, lepszych nie ma. A wg materiału fotograficznego, no cóż, garstka młodzieży, ludzi tyle co kotek napłakał, radnych, to akurat nie dziwi że w zasadzie ich nie ma bo i po co… Kanapek czy też obiadu nie było.

wpDiscuz