Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Mławie


W piątek, 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ten dzień przypomina o  zamordowanych przez NKWD oficerach Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej w 1940 roku w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku, Katyniu i Charkowie. Z tej okazji skromna uroczystość odbyła się również na mławskim cmentarzu parafialnym, pod pomnikiem katyńskim.

Sprzedam Piec


O historii wydarzeń i mordach dokonywanych na polskich żołnierzach i obywatelach przez Rosjan opowiedziała Barbara Zaborowska, dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Okolicznościowe wystąpienie skierował do zebranych burmistrz Sławomir Kowalewski, mówiąc m.in. o potrzebie narodowego pojednania. Znicze i kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych miasta i powiatu, policji, partii Prawo i Sprawiedliwość oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej.

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator dziejów
obserwator dziejów
3 lata temu

Pięknie jest pamiętać, wręcz należy, tylko komu jeśli nie młodym należy o tym opowiadać, pokazywać wartości płynące z historii, niechaj będą oni obecni na tych uroczystościach, to są żywe lekcje historii, lepszych nie ma. A wg materiału fotograficznego, no cóż, garstka młodzieży, ludzi tyle co kotek napłakał, radnych, to akurat nie dziwi że w zasadzie ich nie ma bo i po co… Kanapek czy też obiadu nie było.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x