Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Konkurs o twórczości Ewy Szelburg Zarembiny. Były emocje i dobra zabawa


To była dla wszystkich przedszkolaków przede wszystkim dobra zabawa. Byłe jednak też emocje, które zawsze towarzyszą wszelkim formom konkursowej rywalizacji. Tak też działo się wczoraj w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 4, którego patronką jest właśnie poetka, autorka pięknych wierszy, opowiadań i baśni – Ewa Szelburg Zarembina.

Organizatorzy i gospodarze zadbali, by konkurs znajomości twórczości Ewy Szelburg Zarembiny miał różnorodny i atrakcyjny przebieg. Przedszkolaki z mławskich placówek musiały wykazać się znajomością tekstów bajkopisarki, odgadnąć kalambury, ułożyć układankę czy stworzyć ogromną ilustrację związaną z twórczością patronki przedszkola. Te wymagające opanowania stresu i skupienia zadania konkursowe na szczęście przeplatane były piosenkami i tańcem. Wszystkie te konkurencje oceniało jury, w składzie którego zasiadła rzecz jasna w epokowym stroju Ewa Szelburg Zarembina (Anna Markowska), a towarzyszyły jej Maria Świtoń i Hanna Kasztelan.

W ostatecznej klasyfikacji najwięcej punktów zdobyła drużyna Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3, a potem kolejno: MPS nr 2, Bajkowy Dworek, MPS nr 4 i Przedszkole Katolickie, co potwierdziły wręczone dyplomy i nagrody, to jednak jury bardzo podkreślało, że wszystkie drużyny wykazały się ogromną znajomością twórczości Ewy Szelburg Zarembiny.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz