Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą nowe słupy i oprawy oświetleniowe wokół Starego Rynku


Już wkrótce samo centrum Mławy zmieni swój wygląd, zwłaszcza ten nocny i poprawi estetykę. Spółka Energa Oświetlenie przygotowuje się do wymiany na Starym Rynku dziewiętnastu starych słupów oświetleniowych z lampami sodowymi  na nowoczesne, aluminiowe, z oprawami oświetleniowymi typu LED.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


– Energa Oświetlenie sp. z o.o. na ulicy Stary Rynek w Mławie zastąpi 19  starych słupów oświetleniowych – nowymi aluminiowymi. W 16 nowych słupach zainstalowane zostaną wysięgniki dwuramienne. W pozostałych  trzech słupach zainstalowane zostaną wysięgniki jednoramienne. Nowo zainstalowane słupy zostaną wyposażone w nowoczesne oprawy oświetleniowe typu LED (16 słupów w dwie oprawy LED a 3 słupy – w jedną oprawę LED). Łącznie zainstalowanych zostanie 35 nowych opraw oświetleniowych. Modernizacja jest w trakcie przygotowania i zostanie zakończona w drugiej połowie tego roku – podaje Adam Kasprzyk rzecznik prasowy Grupy Energa.

Nowo zainstalowane słupy przystosowane zostaną do łatwego  montażu i demontażu dekoracji świątecznych, a oprócz walorów estetycznych są energooszczędne i mają wspierać realizację planów gospodarki nisko-emisyjnej. Zmieni się też nocna kolorystyka Starego Rynku, bowiem oprawy oświetleniowe typu LED emitują światło o bardziej naturalnej barwie niż lampy sodowe emitujące światło żółte.

Przy tej okazji warto też nadmienić, że na terenie miasta tylko na części ulic słupy są własnością spółki Energa, tak jak w przypadku Starego Rynku. Na pozostałych ulicach system ich oświetlenia należy do miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mka
Mka
3 lata temu

Białe światło ledowe jest zimne i nie pasuje do zabytkowego centrum miasta. Żółte daje ciepłą poświatę i jest klimatyczne. Słupy powinny być metalowe w starym stylu a nie aluminiowe.

mławianka
mławianka
3 lata temu

A może by tak wymienić słupki połamane na kładce na zalewie,

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  mławianka

Zgłoś swoją petycję do Energi 😀

Karol
Karol
3 lata temu
Reply to  mławianka

Niestety, pomost nad Zalewem będzie do rozbiórki.

h13
h13
3 lata temu
Reply to  Karol

Poważnie, to już pewne?
Ogólnie się ciesze, może dzięki temu znajdzie się kasa na całościową rewitalizację tego miejsca..

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Karol

Obyś nie miał racji, chociaż aktywność tej ekipy która zarządza zalewem jest po prostu tragiczna, gdzie te czasy kiedy nad zalewem odbywały się imprezy okolicznościowe, i znajdował się mały plac zabaw dla dzieci, i nie można było wjeżdżać samochodami. Czyżby to już się nie wróciło, i było tylko historią.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  mławianka

–słuszna uwaga tylko kogo to interesuje, skoro nie ma nawet odpowiedzi Burmistrza w tym temacie, Pani Rzecznik, może wreszcie wykaże swą aktywność, bo branie kasy, za nic przynajmniej przed wyborami powinno się skończyć. A bycie rzecznikiem od parady nie przynosi Pani splendoru.

Anonim
Anonim
3 lata temu

R..max podaje ze miasto zyska nowe oswietlenie juz to zabrzmiało jak gdyby to była zasługa i wydatek pewnego kolekcjonera obrazów

Wiki
Wiki
3 lata temu
Reply to  Anonim

Typowa medialna manipulacja. Podobnie jak wypowiedzi burmistrza „To MÓJ pomysł”, „To MOJA inicjatywa” aż uszy puchną. Tak się zapętlił w pijarowskich zagrywkach, że kominicznie to wygląda. Śmieszne, ale prawdziwe… Cwaniak, seniorzy zapatrzeni jak w obrazek, a młodzi i tak mają wywalone

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Wiki

Wiki- dobrze prawisz, a może zmobilizujesz swe koleżanki i kolegów 18 latków i nie tylko i zaprowadzisz ich do urn wyborczych, żeby swym głosem wreszcie powiedzieli, dośc tej ekipie, i aby nie dali się na brać na krzykliwą propagandę jedynie słusznej partii, bo może być jeszcze gorzej…

ludz
ludz
3 lata temu

wezcie sie w koncu z budowe obwodnicy!!!

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  ludz

No est obiecywana 4. Kadencję

h13
h13
3 lata temu
Reply to  ludz

Węzeł S7 Modła powstaje dlatego że Marszałek województwa Mazowieckiego obiecał budowe obwodnicy. I co S7 będzie 2021 a o obwodnicy zachodniej cisza..

JFK..
JFK..
3 lata temu

W Ciechanowie wyremontuja 7 kamienic zapłacą 15% reszta to srodki zewnetrzne
Mozna mozna

ktos
ktos
3 lata temu
Reply to  JFK..

Można, można… jak sie ma prezydenta z psl i marszałka z psl i generalnie jest się w klanie psl a mazowieckie to psl. Niestety taka polska rzeczywistość przykra ale prawdziwa, wszędzie grabią do siebie. Liczą się przede wszystkim partyjniackie układziki.

JFK...
JFK...
3 lata temu
Reply to  ktos

A nasz burniszcz to z kim trzymał a to nie z zsl em. A to nie prominetna dzialaczka zsl siedziala w sekretariacie ?
Z 56 milionow pozyskanych srodkow 49 pochodzi z uni
Moze wiec nie w zsl u przyczyna. Tylko w niechęci do roboty ja bym chcial aby ratusz pokazał ile wniosków zlozono ile odpadło mimo ze byly świetne i wtedy uznam taki argument

JFK...
JFK...
3 lata temu
Reply to  JFK...

W Ciechanowie oczywiscie 56 nie u nas

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  ktos

Bardzo trafna metafora psl owskie grabią do Ciechanowa
A nasze mlawskie gdzie ?

emerytka
emerytka
3 lata temu
Reply to  ktos

„Ktoś”, pomyśl trochę, bo o środki unijne np. ni3e składa się wniosku do marszałka, nie wszystko zależy od marszałka.
Widziałam artykuły na mławskich portalach, gdzie pani rzecznik się wypowiadała iż nie zdążyli złożyć jakiegoś wniosku, ale będą składać następnym razem. To inni zdążyli, a UM Mława nie zdążył, bo w UM Mława ważna dla niektórych jest promocja własnej osoby i nadążanie za tym, żeby być wszędzie widocznym i dbanie o własny image, a nie o sprawy Mławy i jej mieszkańców.
Ktoś tu dobrze napisał seniorzy uwielbiają włodarza (taki przystojny, ugrzeczniony, milusi, słodziusi), a młodzi mają na wszystko wywalone i dlatego, w naszym mieście zanosi się na to, że SK będzie panował czwartą kadencję, bo ci nieliczni seniorzy, którzy prześwietlili intencje włodarza są nieliczni i ludzie realnie stąpający po ziemi, którzy też widzą i oceniają zachowania burmistrza też w sumie są nieliczni.

Zajefajny
Zajefajny
3 lata temu

Kiedyś to mieliśmy w Mławie zajefajną bajkę, zajefajną fontannę przy ratuszu, zajefajny park pełen drzew, do którego można było wejść dowolnie od każdej strony, i zajefajne kąpielisko w okolicy z pomostem… A teraz to mamy… coraz bardziej fikuśnie.

Konserwator
Konserwator
3 lata temu

„…{…} na nowoczesne, aluminiowe”, jak to jest ? że kilka lat temu trąbili o rewitalizacji starego rynku oraz terenu sąsiadującego z ratuszem, a teraz nowoczesne lampy. Stara pompa, słupki przy ulicy z łańcuchami w starym stylu, a tu teraz co ? Nie mogą się dogadać? A może miastu jest to na rękę, odpada kolejna inwestycja? Może i jasno, ładnie będą świecić, ale pasować jak świni siodło…

Jaro
Jaro
3 lata temu
Reply to  Konserwator

A może właśnie się dogadali. Burmistrz nie musi za to płacić, a efekt wizualno-emocjonalny przed wyborami będzie – że w mieście jest coś nowego i być może piękniejszego, jest bardziej estetycznie – w centrum dużo ludzi do widzi. Pamiętam, że przed wyborami cztery lata temu w centrum były robione skwerki, a również na innych ulicach miasta – nowe tabliczki z nazwami ulic i urzędów. Mała rzecz, a cieszy oko i widać, że w mieście coś się zmieniło. Wszyscy to widzą. Więc w tym roku wyborczym też należy się spodziewać takich małych zmian, poprawiających ogólne wrażenie u wyborców. Zmian mało kosztownych, albo – jak w tym przypadku – bezkosztowych.

h13
h13
3 lata temu
Reply to  Jaro

Dokładnie.
Pojawiły się też wtedy tabliczki z nazwami ulic.
Fakt, skwerki tez pamiętam:)

PS. O dziwo, też pojawiła się znów informacja o dworcu zintegrowanym.
Ciekawe czy jak 4 lata temu znow pojawi się wizualizacja i umowa, a pożniej jednak info, że nie budujemy. A aktualny dworzec, mam na myśli sloty dla autobusów i podróżnych to jest wstyd jakich mało..!!!

Jaro
Jaro
3 lata temu
Reply to  h13

Ale nie tylko z tej strony widać będzie rok wyborczy. Wkrótce na różnych zebraniach i spotkaniach głos zabierać będą różne „Wieśki”, niby to działacze społeczni (także atakujący burmistrza), niby martwiący się o dobro lokalnej społeczności, a tak naprawdę będzie im chodziło tylko o ich własne dobro i dobry wynik w wyborach samorządowych.

Olek
Olek
3 lata temu
Reply to  Jaro

Ale tu weryfikacja jest prosta. Jak ktoś działa społecznie naprawdę, to robi to zazwyczaj od lat – a nie tylko na kilka miesięcy czy pół roku przed wyborami samorządowymi. Bo jeśli działacz społeczny i obrońca mieszkańców przed złym burmistrzem pojawia się tylko w krótkim czasie przed wyborami, to jego aktywność można uznać za podejrzaną i wątpliwą.

h13
h13
3 lata temu
Reply to  Konserwator

Masz rację konserwator.
Nowoczesne jakoś słabo wpisują się w charakter miejsca..
PS. Widać, że wybory się zbliżają…

GOSC
GOSC
3 lata temu
Reply to  Konserwator

Dokładnie, powinni cały rynek zrobić w starym stylu…..już wkrótce wybory, więc godziny odliczamy

Jaś
Jaś
2 lata temu
Reply to  Konserwator

Trzeba zacząć że ten rynek to nie wygląda na stary, więc lampy Rosa jak najbardziej, będzie nowocześnie . Jak ktoś chce staroci to do Krakowa

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x