Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

,,Ożywić tradycję” – warsztaty artystyczne uczniów w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie


Uczniowie klasy 2b i 2e Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunami  p. Jolantą Bartczak, p. Edytą Kowalkowską, p. K.  Chmielewską – Jeziorską i p. Magdaleną Jankowską wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. W ramach wyjazdu uczestniczyli w warsztatach artystycznych  z okazji Świąt Wielkanocnych.  Warsztaty odbyły się w  Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Pierwsza część spotkania stanowiła wprowadzenie w świat zwyczajów wielkanocnych.Uczestnicy dowiedzieli  się, jakie zasady obowiązywały w Wielkim Poście, jak wyglądały obchody  Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz w jaki sposób świętowano Wielkanoc. Młodzież oglądała  prawdziwe wielkanocne palmy, kołatkę, jajka zdobione różnymi technikami oraz śmigusowo-dyngusowego kurka.

Druga część zajęć  miała charakter plastyczny. Każdy z uczestników wykonał ozdobę – symbol Świąt Wielkanocnych.
Następnie uczniowie udali się do Galerii Warmińsko – Mazurskiej, gdzie obejrzeli film pt. ,,Cudowny chłopak”.

źródło i fot. SP 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Matka
Gość
Matka

Jak na uczniów kl.2 to bardzo wyrośnięci bo to przecież 8 lat