Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Egzaminy maturalne już o krok. Zobacz harmonogram


W piątek, 4 maja, o godz. 9 rano tegoroczni maturzyści rozpoczną cykl egzaminacyjny. Właśnie tego dnia rozpoczną się egzaminy pisemne i będą trwały do 23 maja. Ustne od 5 do 25 maja.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Egzaminy maturalne podzielone są na poziom podstawowy i rozszerzony oraz na część pisemną oraz ustną. Według szacunków MEN tym roku do egzaminów maturalnych ma przystąpić łącznie około 250 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Część pisemną matury rozpoczyna o godz. 9:00 egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, o 14 – tej na poziomie rozszerzonym.  Potem 7 maja, maturzyści zasiądą do matury na poziomie podstawowym z matematyki. Do poziomu rozszerzonego podejdą w  środę, 9 maja.

źródło:CKE

źródło: CKE

Poza obowiązkowymi egzaminami w części pisemnej z języka polskiego i matematyki, zdający muszą przystąpić również do egzaminu z jednego języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy)‎ oraz egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego (poziom rozszerzony)‎.

Każdy zdający może napisać egzamin nie więcej niż z pięciu przedmiotów dodatkowych.

Terminy części ustnej matury ustalają w szkołach zespoły egzaminacyjne w następujących przedziałach: od 9 do 22 maja 2018 roku – język polski, języki mniejszości narodowych, język łemkowski, język kaszubski, od 5 do 25 maja 2018 roku – języki obce nowożytne.

Egzamin w terminie dodatkowym i poprawkowym

Jak wynika z informacji CKE, osoby, które z przyczyn losowych czy zdrowotnych nie wezmą udziału w głównych terminach egzaminu, będą mogły do niego przystąpić w terminie dodatkowym. Egzaminy pisemne będą przeprowadzane od 4 do 20 czerwca 2018 roku, a egzaminy ustne od 4 do 9 czerwca 2018 roku.

Maturzyści, którzy nie zdadzą egzaminu, termin poprawkowy mają wyznaczony w dniach 21-22 sierpnia 2018 roku. Prawo do przystąpienia do poprawki mają osoby, które nie zaliczyły egzaminu z tylko jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 3 lipca 2018 roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
aaaaaa
aaaaaa
3 lata temu

Maturzystko, Maturzysto który to czytasz!
Powodzenia! 🙂

Justi
Justi
3 lata temu
Reply to  aaaaaa

Dziękuję! 😉

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x