Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratujemy i uczymy ratować


Umiejętność udzielanie pierwszej pomocy powinna być powszechnie znana i żaden człowiek ratujący życie i zdrowie drugiego człowieka nie powinien mieć jakichkolwiek obaw, co do czynności, które należy wykonać.

Sprzedam Piec


Uczniowie klas piątych wzięli udział w zajęciach warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego na miejscu zdarzenia. Zapoznały się z procedurą wzywania pomocy służb ratowniczych. Utrwaliły numery telefonów alarmowych. Uczyły się rozpoznawać trzema zmysłami czy poszkodowany oddycha. Układały osobę poszkodowaną w pozycji  bocznej bezpiecznej oraz dowiedziały się jak postępować czekając na przyjazd lekarza. Na fantomie ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową.  Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać dwa oddechy ratownicze na trzydzieści uciśnięć klatki piersiowej. Poznały sposoby opatrywania skaleczeń i ran oraz zasady postępowania w przypadku zadławienia, poparzenia i użądlenia przez owady. Prowadzone działania od najmłodszych lat oswajają dzieci ze świadomością konieczności  niesienia pomocy poszkodowanym. Dzieci uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku. W ten sposób uczymy ich odpowiedzialności za siebie i innych.
Zajęcia warsztatowe przygotowały nauczycielki: Halina Rakowska, Iwona Olszak, Ewa Ronkiewicz, Dorota Puszcz.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x