Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest wykonawca dokumentacji na budowę mini tężni w Mławie


Dopiero w drugim postępowaniu przetargowym miastu udało się wyłonić firmę, która opracuje dokumentację projektową budowy mini tężni solankowych w Mławie. Mini tężnie to  inwestycja, która zyskała najwięcej głosów mieszkańców w ramach zadań zaproponowanych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.


W pierwszym postępowaniu przetargowym ogłoszonym w marcu wpłynęły dwie oferty,  obie opiewające na kwoty znacznie powyżej 80 tys. zł. Wysoki koszt opracowania dokumentacji w stosunku do całości zaplanowanego zadania, które w całości zostało wyszacowane na 253 tys. zł spowodował, że miasto odrzuciło obie oferty i powtórzyło przetarg. Do drugiego przetargu, na poczatku kwietnia br. zgłosiły się również dwie firmy. Pierwsza z Poznania, wykonanie zadania  oszacowała na ponad 86 tys. zł, druga z Łodzi za to samo zadania zaproponowała kwotę 12 300 zł. Urząd miasta rozstrzygnął więc przetarg i dokumentację ma opracować do 30 sierpnia br. Pracownia Projektowa Joanna Okraska z Łodzi.

W ramach projektu wykonawca zaprojektuje mini tężnie solankowe biorąc pod uwagę dwie lokalizacje: pierwsza lokalizacja na działkach: 4280/4 i 4281 (park przy ul. Plac 1 Maja) oraz druga lokalizacja: na działce 1576/95 (park przy ul. Dworcowej). Zaprojektuje również zagospodarowanie terenu, nawierzchnię, oświetlenie, infrastrukturę towarzyszącą i przyłącza  elektryczne i wodno – kanalizacyjne. Zanim powstanie ostateczny projekt, wykonawca przygotuje dwie wstępne koncepcje, które skonsultuje z miastem. Do projektanta należy też pozyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii warunków odpowiednich instytucji w tym konserwatora zabytków. Również projektant przygotować ma dla każdej z lokalizacji odrębnie wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej,  lokalizację inwestycji celu publicznego oraz wniosków o uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Jak widać z zakresu obowiązków projektanta czeka duże wyzwanie by sprostać wymaganiom zamówienia. Jeżeli jednak uda się je wykonać w terminie, urząd miasta na podstawie opracowanej dokumentacji będzie szukał wykonawcy tego zadania, co też trochę potrwa. Czy więc realne jest zakończenie zadania jeszcze w tym roku, trudno w tej chwili ocenić. Przypomnijmy, zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego ubiegłego roku, do dziś pozostaje nie zakończona.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
haloterapia
haloterapia
3 lata temu

haloterapia jest jedna z najskuteczniejszych metod leczenia wszystkich schorzeń dróg oddechowych, jednak pod pewnymi warunkami, warto poczytać
http://www.salsano.eu/teznia-budowa/
http://www.salsano.eu/teznia-fabryka-soli/
http://nowagazeta.pl/2017/08/teznie-czy-atrapa/

Anna
Anna
3 lata temu

Jestem zaskoczona, że ludzie tak chętnie na to głosowali. Szkoda pieniędzy, ale skoro jakiś mistrz pomysłów zgłosił, a suweren zagłosował, to trzeba budować

Stefek
Stefek
3 lata temu

W sumie może i dobrze że „tylko” 12.300 zł. aby dowiedzieć się, że NIE JEST TO REALNE do wykonania za taką kwotę. Ktoś tu najwidoczniej nie pomyślał wyskakując z tym pomysłem. No ale cóż, chcecie to macie i patrzcie. „To jest miś na skalę naszych możliwości {…} My tym Misiem otwieramy oczy niedowiarkom {…} i to nie jest jeszcze nasze ostanie słowo”.

haloterapia
haloterapia
3 lata temu
Reply to  Stefek

jest realne stworzyć projekt w tej cenie, powiem więcej, lepiej gdyby wykonawca był,jednocześnie autorem projektu, wtedy łatwiej optymalizować koszty

wiem
wiem
3 lata temu

TO jest poroniony pomysł bez racji bytu. Tzw ‚tężnie’ nigdy nie powstaną. Wspomnicie moje słowa. Dziękuję do widzenia.

Kuracjusz
Kuracjusz
3 lata temu

Budżet obywatelski powinien dotyczyć realnych rzeczy do wykonania. Biorąc pod uwagę mławskie stawki, to możemy spodziewać się czegoś na odwal, aby było. Wszelka dokumentacja, uzgodnienia oraz zabudowa towarzysząca, pochłoną lwią część tej śmiesznej kwoty. Jakie mini tężnie?! I jeszcze na dodatek dwie !!! Proszę Was… Chyba raczej psikawki dla dzieci. Pomysł dobry, to trzeba przyznać, ale nie za taką kwotę. Żeby tężnia (nawet mała) spełniała swoją funkcję, musi otaczać korzystającego ze wszystkich stron lub posiadać ogromną „ścianę wody” jak w Ciechocinku. Życzę powodzenia w wykonaniu. Aż nie mogę się doczekać końcowego efektu 🙂

lubiedrzewa
lubiedrzewa
3 lata temu

Też się boję, że wytną drzewa i powstanie kolejny betonowy placyk. Jeśli wygra lokalizacja przy 18-ego stycznia, mam wielką nadzieję, że projektant uwzględni w planach pozostawienie tych kilku drzew. Bez nich faktycznie będzie kolejna patelnia. Ja sobie nawet nie chcę wyobrażać tego skwerka bez drzew.

Dżenifer Lopez
Dżenifer Lopez
3 lata temu

Pomysł na inwestycję fajny, ale lokalizacja już nie.

ONWML
ONWML
3 lata temu

Witam Wszystkich.
Sam pomysł tężni nie jest zły – wiele osób napewno będzie korzystać (Mława miasto Seniorów także zapotrzebowanie jest na taką atrakcję.. ale nie tylko dla Seniorów). To była realizacja z budżetu obywatelskiego wieć nie kalkulujmy co można za to zrobić innego. Inne sprawy powinni byc zabezpieczone z budżetu miasta wedle zapotrzebowania. Problemem jest tu lokalizacjaz tego co czytam i na tym się skupmy. Z jednej strony centrum miasta park, ale czy wszystko pakować do tego parku? Mława musi sie rozbudować na około, nie można wszystkiego skupiać w centrum bo się okaże kiedyś ze wszystko jest na około ratusza i parku a pozostałe puste. Lokalizacja tego obiektu to temat do dyskucji więc może zamiast komentować, że coś jest BEEEE podajcie swoje pomysły, propozycję. Myślę, że głos ludu na coś do powiedzenia i może ktoś kto zajmuje się tym problemem czyta nasze fora. Moim zdaniem centrum to nie jest dobry pomysł (nawiązując do Placu 1 Maja… faktycznie ten rejon jest obleśny, od lat się nic tam nie dzieje… z przodu UM i piękne kwiatki na pokaz a z tyłu armagedon. To jest Centrum miasta i tam potrzebna jest mała rewitalizacja (nie są to duże koszty). Tężnie powinni być może w okolicach stadionu (Cisza, spokój, las… i można fajnie spacerem sobie iść lub dojechać MKM, niech sama podróż do tej atrakcji już bedzie przyjemnością). Mława musi się rozrastać na boki a nie pakować wszystko w park. Gdyby nasz zalew był fajnie rozbudowany i doinwestowany to może i tam.

18stycznia
18stycznia
3 lata temu

Boję się, że wytną nam tam większość drzew i powstanie wzorem dużej części miejskiego parku druga patelnia w mieście, tylko dla odmiany z tężnią.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

W końcu ktoś pomyślał o placu 1-maja który do tej pory jest miejscem niechlubnym dla miasta. Zaledwie 200 metrów od Ratusza a taki bałagan. Moim zdaniem miejsce idealne na ta inwestycje. Może w końcu będzie tam porządek i ład.

18stycznia
18stycznia
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

„Ład i porządek” – a najlepiej zamiast skweru w ogóle parking dla klientów pobliskiej przychodni dziecięcej, którzy już i tak uprzykrzają mieszkańcom życie. Smród spalin wciąż krążących samochodów, które nie mają, gdzie się zatrzymać i ostatecznie wpychają się mieszkańcom na podwórko.

Radek
Radek
3 lata temu

Płac 1Maja to bardzo dobry pomysł. Wreszcie to miejsce przestanie szpecić miasto!

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Radek

Tak, tylko te stada wron i męty społeczne, które tam piją alkohol – rzeczywiście cudowne miejsce. Najpierw trzeba by było doprowadzić to miejsce do porządku, żeby nie było wron i ciemnych typów, plac ogrodzić i monitorować, bo bez tego to ani rusz – to nie nie zmieści w planowanym koszcie, nawet mowy nie ma, a ratusz z kolei nie zwiększy wydatków na te (Jak po cichu powiedziałby burmistrz) „fanaberie kilku oszołomów”.

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Oszołom się odezwał.
Najwięcej komentuje, a gów… robi.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Urzędnik

A ty oszołomie co robisz? Umiesz tylko wyzywać innych?
Ja płacę podatki, a od roboty to wy, urzędnicy.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Plac 1 Maja??? – to chyba jakiś żart?
Przecież to absurd – teren nieogrodzony, niemonitorowany, pełen jakiegoś nieciekawego elementu…. toż to faktycznie nie ma sensu wywalać pieniędzy w błoto, bo to będą wyrzucone w błoto pieniądze.
Czyż w pierwotnej wersji nie miał się ten projekt mieścić w Parku Miejskim?

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Miał być.
Tylko odrzucono lokalizację, że względu na Konserwatora Zabytków.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Urzędnik

To faktycznie lepiej byłoby cały ten projekt odrzucić i go nie realizować niż realizować w takim miejscu jak Plac 1 Maja. To poroniony pomysł i szkoda kasy

Piki
Piki
3 lata temu

Projekt powinien zostać odrzucony ze względu na koszty jakie on generuje. Czy pomyslal ktoś co z tym będzie w nocy? Kto będzie tego pilnował przed wandalami kto będzie płacił za wodę i naprawy? A co z wronami przy mopsie? Latem tam przejść się nie da bo śmierdzi a jeszcze tam siedzieć porażka. Tak więc do projektu trzeba doliczyć koszty miesięcznego utrzymania.

Oburzona
Oburzona
3 lata temu
Reply to  Piki

Może tobie tężnie nie odpowiadają.
Twoja sprawa, ale weź pod uwagę, że prawie każda inwestycja generuje koszty.
I tego nie zmienisz.
Jak się też nie Tobie nie podobają, to nie czytaj, nie komentuj.

Oburzona
Oburzona
3 lata temu
Reply to  Piki

Masz inny pomysł na lokalizację, to zaproponuj.

Oburzona
Oburzona
3 lata temu

Tu to sie dopiero dzieje.
Tężnie nie powstaną w tym roku.
Bo powstać nie mogą.
Władza wie dlaczego, a Pan burmistrz wie to najlepiej.
Na Wólce są jeszcze lepsze numery, że szkoda gadać.

Mławiak
Mławiak
3 lata temu
Reply to  Oburzona

Dla czego?…

Wtorek
Wtorek
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Dlatego że burmistrz nie pozwoli przed wyborami lansować się dwóm panom startującym w wyborach

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Wtorek

Tak jest i od tego trzeba zacząć.
W roku wyborczym nikomu (oprócz wiadomo kogo) nie wolno się lansować.
Będziecie się lansować za rok jak złotousty obejmie władzę na mławskim folwarku na kolejne 5 lat.
Mieszkańcy, zastanówcie się czy tego chcecie?

Mądra
Mądra
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

na pewno Pisiorów do władzy nie dopuścimy. DOŚĆ

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mądra

Faktycznie Mądra, nawet bardzo… mądra 😀

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Na pewno nie takich ludzi, ale których partia jest najważniejsza, co mają pracę za legitymację partyjną i robią wszystko dla partii, choć udają, ze dla miasta i ludzi.

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  Wtorek

hahahaah koń by się uśmiał. Ci panowie sami się lansują, przeprowadzają z sobą wywiady, piszą listy i fotografują swoje twarze. Im więcej, tym mniejsze szanse na wygraną w wyborach.

Edyta
Edyta
3 lata temu
Reply to  Marek

Słuszna uwaga. Też myślałam że są bardziej poważni. Nie tędy droga. Kalendarze z życzeniami były modne w latach 90-tych

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x