Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Wiosenne roztopy liryczne w KOMR w Dąbku


Zaproszeni goście oraz pensjonariusze ośrodka dla osób chorych na stwardnienie rozsiane w Dąbku przywitali wiosnę lirycznie i nastrojowo. Sobotni wieczór 7 kwietnia to czas gdy mogli się spotkać z poezją poety Dariusza Węcławskiego, na co dzień dyrektora tegoż ośrodka.  Autorowi wierszy towarzyszył aktor Dariusz Pick, a o oprawę muzyczną zadbała Ewa Śmietanka.

Warto dodać, że Dariusz Węcławski wydał cztery książki poetyckie: „Moje tam” (Warszawa 1999); „…zasuszone róże ożywają na końcu świata…” (Ciechanów 2003); „Droga” (Ciechanów 2008) i „Wiersze straszne i przerażające” (Ciechanów 2014) . Jest też wydawcą i współautorem czterech tomików poezji osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz ich przyjaciół, współautorem i wydawcą tomu „Płomyki Pamięci” (2011), z wierszami kilku autorów, poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II.
Jako krytyki literacki jest autorem wielu cenionych recenzji, inicjatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych jak: „Dąbkowskie Wieczory Poezji”, „Światowe Dni Poezji UNESCO”, „Wiosna Literatury w Gołotczyźnie”, „Ciechanowska Jesień Poezji”; „Pomagajmy Razem”. Należy do Związku Literatów na Mazowszu, publikuje w lokalnych i regionalnych czasopismach.

red.

fot. KOMR Dąbek

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz