Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

10 miesięcy jak syn nie żyje, a on jest bezkarny


Karol, to strażak ochotnik z Glinojecka, który wraz z dwoma kolegami zatrzymał się na „siódemce” wieczorem 20 września 2016, by pomóc kierowcy innego auta, które uległo awarii koło zajazdu Sunset w okolicy Strzegowa.  Wówczas wjechał w nich jadący „siódemką” 36-letni ksiądz. Karol z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Warszawie. Przez kilka miesięcy był w śpiączce. Po wybudzeniu wymagał dalszego leczenia i rehabilitacji. Zmarł 17 maja 2017 roku. Jego rodzice nie mogą pogodzić się z tym, że 10 miesięcy od śmierci, a 18 od wypadku, sprawa nie została osądzona.

Sprzedam Piec


Tą historią zajęła się Elżbieta Jaworowicz w swoim programie interwencyjnym „Sprawa dla reportera” wyemitowanym 5 kwietnia 2018 r. W nim właśnie padły emocjonalne słowa matki Karola „10 miesięcy jak syn nie żyje, a on jest bezkarny. Nawet prawa jazdy nie ma zabranego”. Rodzice mają żal do sprawcy śmierci syna, do jego zachowania i postawy, dla nich ta sprawa pozostaje nadal niezamknięta i żywa.

Po wypadku prokuratura mławska po trwającym 5 miesięcy śledztwie, skierowała w dniu 7.03.2017r. akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. Zarzuca w nim księdzu, że nie zachował szczególnej ostrożności, nieuważnie obserwował przedpole jazdy i niewłaściwie ocenił pozycję stojącego na poboczu samochodu.

Dlaczego sprawa od marca ubiegłego roku nie trafiła jeszcze na wokandę?

– W Wydziale Karnym  SR w Mławie jest zaledwie 3 i  1/8 etatu sędziowskiego.Stąd okres oczekiwania spraw na wyznaczenie kształtuje się w ramach tych możliwości kadrowych. W tym uwzględnić należy, iż w pierwszej kolejności odbywać muszą się sprawy z udziałem osób tymczasowo aresztowanych – wyjaśnia   SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy SO w Płocku.

JK

Program można zobaczyć w internecie tutaj

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
42 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MWP
MWP
3 lata temu

Nie wiecie co ta kobieta przeszła przez 8 miesięcy jak jej syn leżał jak roślina w szpitalach potem w domu A ona ze wszystkich sił starała się jakoś postawić Karola na nogi. Ciekawe jak Wy wszyscy wypowiadajacy się tu byście się zachowali jakby ta sprawa dotyczyła waszego dziecka. Na pewno też wszyscy chcielibyście sprawiedliwości. Tak to był ksiądz Ale ksiądz też człowiek i też powinien odpowiadać za swoje czyny jak każdy inny .

Katarzyna
Katarzyna
3 lata temu
Reply to  MWP

Czy gdzieś było powiedziane, że ksiądz nie będzie odpowiadać za swoje czyny, tylko dlatego, że jest księdzem? W programie Pani Jaworowicz ani razu nie padło takie stwierdzenie z ust prawników.

Facet
Facet
3 lata temu
Reply to  MWP

A jeśli nie jest winien, to co też powinien być skazany bo jest Księdzem ?

Maria
Maria
3 lata temu

Jakby ten „porządny” ksiądz tak bardzo wszystko przeżywał to chociaż raz dowiedział by się o stan zdrowia Karola gdy żył , później gdy koledzy i koleżanki z uczelni oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i wszyscy którzy znali Karola organizowali wsparcie dla Niego i rodziny każdy widzi tylko wszystko przez pryzmat pieniędzy ale czy ktoś chociaż raz postawił się na miejscu matki!!!! Ile to zdarzenie wywołało bólu i cierpienia dla samego Karola ale także dla rodziny!!!! Karol był młodym , pełnym marzeń chłopakiem , bardzo uczynny , sympatyczny a przy tym skromny . Przeżył zaledwie 20 lat jego marzenia , cele i zadania które stawiał sam sobie umarły razem z nim ……. a ile mógł jeszcze dokonać ze swoją determinacją? Człowiek , który odebrał mu życie nawet nie ma zabranego PRAWA JAZDY , według Kościoła głosi Boże Miłosierdzie, udziela nauk a NIE MA DO TEGO PRAWA !!!! Najpierw powinien prosić Rodziców Karola oraz rodzinę o przebaczenie i ze skruchą przyznać się do winy ( bo przecież samochód on prowadził) i przyjąć karę . I przestańcie pisać głupoty o nagonce na biednego księdza, bo ani on biedny ani skruszony!!!!!! Zwykły KOWALSKI już dawno byłby osądzony. I ten kto nie znał Karola niech sobie nim gęby nie wyciera>>> Bo On sam będzie na zawsze w naszej Pamięci <<<<

WML
WML
3 lata temu

Z tego co słyszałem to samochód był zaparkowany pod prąd na światłach na łuku drogi. Było ciemno , a kierowca wystraszył się ,że ktoś jedzie na niego na czołówkę i chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu i tam doszło do potrącenia. Moim zdaniem reportaż był jednostronny . Oczywiście każdy ma prawo do obrony i jeśli ktoś czuje się niewinny to powinien się bronić ,najważniejsze żeby rzetelnie wszystko wyjaśnić i dociec prawdy.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  WML

Reportaż był jednostronny jak prawie wszystkie reportaże Pani E. Jaworowicz.
Pani Jaworowicz z tego słynie, ze goni za sensacją, a swój program tak podkręca, żeby widza zaangażować do maksimum w swoje wizje, manipuluje widzem.
Lubię reportaże telewizyjne i radiowe, ale prawdziwe reportaże dziennikarzy śledczych.
Nie oglądam programu Pani Jaworowicz, bo atmosfera tego programu jest ciężka, nerwowa, zdarzają się jakieś przepychanki, kłótnie, a to wszystko tylko mnie denerwowało.
Trzeba umieć wybierać sobie programy tak telewizyjne jak i radiowe, żeby nie fundować sobie dodatkowego stresu, który jest nam zbędny, bo myślę, że każdy z nas ma dość stresujących sytuacji na co dzień.

Katarzyna
Katarzyna
3 lata temu

Nie rozumiem dlaczego Państwo mówią o taryfie ulgowej dla księdza. Żadna z osób w wywiadzie nie powiedziała wprost do kamery o „taryfie ulgowej” zważywszy na jego stan kapłański. W oświadczeniu jest wyraźnie napisane, że „kierowcy byli trzeźwi”. Po co robić „debili” z policji i pisać, że duchowny prowadził pod wpływem alkoholu lub, że został przebadany alkomatem po 4 godzinach od wypadku?

ONWML
ONWML
3 lata temu

Niestety takie sprawy trają kilka miesięcy. Miałem zdarzenie drogowe z udziałem pieszego bez skutku śmiertelnego (potrącenie) i własnie trwało to ponad pół roku.
Wiadomo, że jest żal wielki po śmierci dziecka, ale nie można od razu do aresztu brać ludzi.
Sprawa musi być zbadana i wyjaśniona. Jeśli jest winny prędzej czy później pójdzie siedzieć (kwestia czasu) to oczywiste. Stała sie tragedia i nikt nie cofnie czasu. Teraz racjonalnym wyjściem z tej sprawy byłby jakiś wyrok oraz wysokie odszkodowanie dla Rodziny.
Niestety stała sie tragedia. Współczuje Rodzinie zmarłego i rozumiem ból i żal który jest nie do opisania. Nie znam szczegółów sprawy na jakim etapie jest, ale nie sprawa nie może ucichnąć.
Musi zostać szybko wyjaśniona chociążby ze względu na zdrowie psychiczne rodziny poszkodowanego bo nie można życ w niepewności i bólu tyle miesięcy. Życze dużo cierpliwości i sił dla Rodziny zmarłego.

Artur
Artur
3 lata temu

Moja wypowiedź będzie inna niż większość tu już zawartych bo nie wierzę w coś takiego jak „BÓG” i jakiś tam „ksiądz” na pewno nie jest jego wysłannikiem na ziemi. Co najwyżej jest to osoba należąca do jednej z największych legalnych mafii na świecie. Która tylko wyciąga pieniądze od naiwnych i nie myślących ludzi na swoje wydatki i korzyści: kościoły, domy, samochody, itd. Czyli już wstęp i mój punkt widzenia znacie.
Oceniając obiektywnie to wszystko większość ludzi broni niejakiego „ksiedza” bo jest przedstawicielem „BOGA”. Więc wasz obiektywizm kończy się tu. Jest to zwykły człowiek który powinien odpowiadać normalnie przed prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Ponieważ to ono jest najważniejsze w naszym kraju i każdy ma obowiązek je przestrzegać, a w razie potrzeby być karanym według niego. Więc ten mężczyzna już dawno powinien być na pewno w szybszym tempie osądzony.
Nie zgodzę się także z Panem szanownym „STRAŻAKEM” Bo to nie było aż tak skomplikowane zdarzenie na drodze aby tak długo trwało badanie zaistniałego zdarzenia, oraz poszlak dowodowych, oraz dowodów. Dużo bardziej skomplikowane wypadku miała Pani Beata Szydło ówczesny premier czy wiele innych przykładów można przytoczyć, a sprawy zostały raz dwa rozwikłane. Więc takich argumentów może sobie Pan oszczędzić.
A ostatnia sprawa to ciekawe jak państwo zachowaliby się na miejscu mamy Karola, która chce sprawiedliwości. Wy też byście jej chcieli. Więc patrzcie obiektywnie. A nie przez swoją „wiare”

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  Artur

A Ty jesteś oby obiektywny??

Prawnik
Prawnik
3 lata temu

Nie wykluczone, że tu chodzi o kasę .Jakby uznano Księdza winnym to rodzina mogłaby liczyć na odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy i to nie małe . W wypadku brała udział osoba duchowna , więc nie trudno wywołać sensację oraz skrajne emocje . Z doświadczenia wiem, że jak w grę wchodzi kasa, to prawda niekoniecznie jest na pierwszym miejscu .

MAMA Karola
MAMA Karola
3 lata temu
Reply to  Prawnik

Życzę Panu dużo pieniędzy i tyle nieszczęścia co ja mam przez ostatnie dwa lata i będę miała do końca życia.

Prawdziwy
Prawdziwy
3 lata temu
Reply to  MAMA Karola

A czego Pani oczekuje? To, że wymyślacie bzdury o tym ze dopiero 4h po wypadku był badany z krwi i ze podmienili. Od razu teorie spiskowe. Krew wykazuje spożycie alkoholu z 24h bardzo dokładnie. Dlaczego pojechali na krew? Bo to badanie jest dokładniejsze! Manipulujecie informacjami!!! A to ze samochód był w niewłaściwym miejscu i zle oznakowany co czytamy a wy znów manipulujecie ze wszystko było ok. Jest sąd i on rozstrzygnie sprawę. Ukaże winnego jako Pana nie jako Księdza. Uwierzcie ten Ksiądz tez przeżywa tragedie.

Oburzona
Oburzona
3 lata temu

Ciągłe opluwanie Kościoła trwa.
Czy wam już nie pomieszało się od tego antyklerykalizmu?
Lepiej jak islamiści będą rozjeżdzać wasze dzieci, matki i żony?
Tu doszło do nieszczęśliwego wypadku.
Ksiądz na pewno tego nie chciał zrobić, bo to zdarzenie jest też dla niego wielką tragedią.
Pieprzycie i pieprzycie na tym portalu, bo tylko to potraficie.

...
...
3 lata temu
Reply to  Oburzona

Polecam przeczytać poniższe komentarze że zrozumieniem. Ksiądz brzydko mówiąc ma na to w*jebane

Adam
Adam
3 lata temu

Niadawno bylo glosno o mlestowaniu w parafi szrensk potem wszystko szybko ucichlo nie pozwolmy na to to tacy sami ludzie jak my powini raczej dawac przyklad

Obiektywny
Obiektywny
3 lata temu
Reply to  Adam

Jak zwykle plotki. A czy przypadkiem ten Ksiądz nie został skazany, odsiaduje teraz wyrok i Kościół nałożył na niego suspense. Już nie jest Księdzem. Wiec sprawa chyba nie zamilkła tylko po prostu ponosi teraz karę jak każdy inny.

kierowca
kierowca
3 lata temu

Dziwne …. „W Wydziale Karnym SR w Mławie jest zaledwie 3 i 1/8 etatu sędziowskiego.Stąd okres oczekiwania spraw na wyznaczenie kształtuje się w ramach tych możliwości kadrowych”… a tu tylu „sędziów” którzy już wydali wyrok …. może SĄD pomyśli o zatrudnieniu tych specjalistów … stała się ogromna tragedia …. a sprawcą był… Człowiek ….

Katolik
Katolik
3 lata temu

Jak Ksiądz, to od razu winny. Poczekajcie na rzetelne wyjaśnienie sprawy, a nie wydajecie wyroki. Jak nie jesteście miłosierni to chociaż bądźcie sprawiedliwi. To ogromna tragedia, dla obu stron.

Mateusz
Mateusz
3 lata temu
Reply to  Katolik

Taka tragedia dla „księdza” że po wypadku martwił się o swój samochód a nie o zdrowie pokrzywdzonego leżącego w śpiączce Karola. Jak ktoś nie ma informacji na temat niech się nie wypowiada bo tak się tworzą plotki mocherku / kolega zmarłego kolegi

Katolik
Katolik
3 lata temu
Reply to  Mateusz

Czy ja cię obrażam .Zapewne ty byłeś świadkiem zdarzenia ,że piszesz o szczegółach. Bo to jest nieprawda, że Ksiądz martwił się o samochód . Ale czy tu chodzi o prawdę ?A może o wylanie wszystkich żali na Księdza i przy okazji na kościół?

Sis
Sis
3 lata temu
Reply to  Katolik

Czyli Ty byłeś świadkiem?

Mateusz
Mateusz
3 lata temu
Reply to  Katolik

Świadkiem nie byłem ale Karola dobrym kolegą i napewno znam sprawę bardziej niż ty – człowiek który wie o zdarzeniu z mediów lub gazety. Ale jak powszechnie wiadomo ludzie wiedzą lepiej…

Kamil
Kamil
3 lata temu
Reply to  Katolik

Ksiądz powinien być traktowany w takich samych kategoriach co zwykły człowieczek, aczkolwiek dlaczego na każdej mszy, księża umoralniają nas jak mamy postępować? skoro sami jak popełnią błąd, nie przyznają się do niego.. tylko wypierają się i martwią się tylko o swoje dobra, a nie o życie człowieka? Co jest wobec kościoła i przykazań najważniejszą wartością? Proszę zastanowić się nad napisaniem komentarza, jeśli jesteś „Katolikiem” kieruj się przykazaniami, ale jak można kierować się przykazaniami skoro sam ksiądz ich nie przestrzega?

sedzia
sedzia
3 lata temu

Jak najbardziej odszkodowanie się należy, kościół ma skąd brać. Tyle alimentów co płacą za nasze pieniądze z ofiar i finansują balangi, pokerowe nasiadówy to z pewnością kilkaset tysięcy dla rodziny poszkodowanej się znajdzie. Tylko który odważny przyzna odszkodowanie?

Jolanta
Jolanta
3 lata temu

Popieram takie osoby co nagłaśniają sprawę a nie zamiatają pod dywan

widz
widz
3 lata temu

Żal Karola- ofiary, ale i żal mi sprawcy – księdza że jemu się przydarzył taki wypadek, rodzina już wydała wyrok, choć wypadek nie wyglądał tak jak przedstawiono w reportażu

Melania
Melania
3 lata temu
Reply to  widz

Dlatego,ze ksiadz to sprawa wyglada inaczej?Kazdy czlowiek-a ksiadz to czlowiek i nie ma w sobie nic z Boga-podlega prawu swieckiemu.Mozemy lamac prawa boskie i koscielne ale prawa swieckie sa najwazniejsze tu na ziemi i teraz.Tych musimy przestrzegac,bez wzgledu na zawod jaki wykonujemy-a ksiadz to tez zawod.

Mateusz
Mateusz
3 lata temu
Reply to  widz

Widzę osoba wypowiadająca się w tym komentarzu wie lepiej jak przebiegala cała sprawa niż najbliższa rodzina. Ludzie nie brońcie księdza bo jest księdzem. To taki sam człowiek jak inny i nie jest ponad prawem. Skoro on się czuję niewinny to nie wiem jakim cudem może nazywać się duszpasterzem

Gość
Gość
3 lata temu
Reply to  Mateusz

Najlepszym świadkiem jest kierowca uszkodzonego auta,ale nikt nic o nim nie wie.

Ciocia Karola
Ciocia Karola
3 lata temu

Uważam ze mama Karola postąpił bardzo dobrze ze opowiedziała to wszystko przed kamerami. A przez tyle czasu to ksiądz powinien już karę w areszcie odsiadywac. Skrzywdził młodego człowieka przed ktorym było życie i nadal służy Bogu to nie do pomyslenia i nadal ma prawo jazdy bo to kecun i mozna mu jezdzic po pijaku i nie zabiera mu się a czlowiekowi bez sutanny odrazu by się zabrało. To jest nie sprawiedliwe powinien zapłacić za to co zrobił i to surową karę.

Sumienie
Sumienie
3 lata temu
Reply to  Ciocia Karola

„kecun”? Jest to koszmarne zniesławienie DOBREGO CZŁOWIEKA.
Jak wiele nienawiści może być w ludziach? Jak wiele krzyku? Na jak wielki rozgłos i pieniądze można liczyć?
Jak śmiecie być ponad kompetencjami policji i przeprowadzonych badań?
Owym reportażem ukazana została przykra prawda. Niestety nie o mężczyźnie, lecz o Was…

marek
marek
3 lata temu

To prawda Polska to zacofany a może nawet bardzo zacofany kraj pod rządami Kaczora, zaczyna rządzić kler i takiemu kiecakowi pewnie się upiecze, robią co chcą a sądy wiele nie mogą bo jak nie kumoterstwo to Ziobro na zlecenie Kaczora nakaże umorzyć. Ksiądz z pewnością popełnił błąd jeśli nie był pod wpływem czegoś. W kraju zaczyna panować średniowiecze i inkwizycja będzie zamiast sądów.

iijkl
iijkl
3 lata temu

uważają,ze byle facet w sukience niejaki ksiądz ma jakąś władzę i załatwi im niebo,to chora sytuacja,czym kiecarz różni się od zwykłego Kowalskiego. Polska to zacofany kraj.

mama Karola
mama Karola
3 lata temu

po reportażu pierwasza sprawa wyznaczona na 26 kwietnia 2018 godz. 13.00

strażak
strażak
3 lata temu
Reply to  mama Karola

Nie rozumiem dlaczego Pani chciała zabłysnąć przed kamerami. Okres przygotowawczy do sprawy jest długi i żmudny i nikt nie jest bezkarny. Po co ten wjazd na księży? Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej ale wszystko nawet inne sprawy rozstrzygają się latami. Rozumiem Pani ból po stracie dziecka to straszne ale po co atakować wszystkich za wszystko nie dowiadując się nawet o postępie sprawy? Zebranie materiałów dowodowych także wymaga czasu i zaznaczmy, że auto na poboczu było niewłaściwie zabezpieczone co też trzeba wziąć pod uwagę. Proszę zapoznać się z kodeksem karnym przygotowawczym A potem wnosić swoje roszczenia.

polka
polka
3 lata temu
Reply to  strażak

jak nie wiadomo o co chodzi ….

Gość
Gość
3 lata temu
Reply to  polka

Nikt nie wjeżdża w drugiego człowieka dla przyjemności, myślę że dla sprawcy to też jest tragedia z którą będzie musiał żyć.

Melania
Melania
3 lata temu
Reply to  polka

Durna babo-wez ty idz i nie wypowiadaj sie jesli nie wiesz o co chodzi.Rodzicom chodzi o sprawiedliwosc.Ale jak udowodnia wine to maja tez szanse na odszkodowanie-a to nalezy sie im.Wiec ten cynizm zachowaj dla swoich dzieci lub dla siebie kiedy je stracisz.

Mateusz
Mateusz
3 lata temu
Reply to  Melania

Nie chodzi o pieniądze a sprawiedliwość

xyz
xyz
3 lata temu
Reply to  Melania

Niech Pani najpierw nauczy się szacunku, a dopiero potem cokolwiek komentuje, bo do tego jeszcze dłuuuuuga droga.
Radzę jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się sprawie nie tylko polegając na kłamstwach zawartych w reportażu.

Melania
Melania
3 lata temu
Reply to  strażak

Jesli jest winny,a jest,to podlega takim samym prawom jak kazdy inny.A swoje zacofanie zatrzyma Pan dla siebie.Polska to swiecki kraj i obowiazuja dzieki Bogu a nie PIS-owi i kosciolowi swieckie prawa.Musi poniesc kare.A naglasnianie jest potrzebne,zeby chociazby pokazac jak kler sobie poczyna przy rzadach PIS .Nie ma ulg nawet dla ksiezy,oni sa takimi samymi obywatelami jak inni,roznica jest taka,ze inni placa podatki oni nie.

42
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x