Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

10 miesięcy jak syn nie żyje, a on jest bezkarny


Karol, to strażak ochotnik z Glinojecka, który wraz z dwoma kolegami zatrzymał się na „siódemce” wieczorem 20 września 2016, by pomóc kierowcy innego auta, które uległo awarii koło zajazdu Sunset w okolicy Strzegowa.  Wówczas wjechał w nich jadący „siódemką” 36-letni ksiądz. Karol z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Warszawie. Przez kilka miesięcy był w śpiączce. Po wybudzeniu wymagał dalszego leczenia i rehabilitacji. Zmarł 17 maja 2017 roku. Jego rodzice nie mogą pogodzić się z tym, że 10 miesięcy od śmierci, a 18 od wypadku, sprawa nie została osądzona.

Tą historią zajęła się Elżbieta Jaworowicz w swoim programie interwencyjnym „Sprawa dla reportera” wyemitowanym 5 kwietnia 2018 r. W nim właśnie padły emocjonalne słowa matki Karola „10 miesięcy jak syn nie żyje, a on jest bezkarny. Nawet prawa jazdy nie ma zabranego”. Rodzice mają żal do sprawcy śmierci syna, do jego zachowania i postawy, dla nich ta sprawa pozostaje nadal niezamknięta i żywa.

Po wypadku prokuratura mławska po trwającym 5 miesięcy śledztwie, skierowała w dniu 7.03.2017r. akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. Zarzuca w nim księdzu, że nie zachował szczególnej ostrożności, nieuważnie obserwował przedpole jazdy i niewłaściwie ocenił pozycję stojącego na poboczu samochodu.

Dlaczego sprawa od marca ubiegłego roku nie trafiła jeszcze na wokandę?

– W Wydziale Karnym  SR w Mławie jest zaledwie 3 i  1/8 etatu sędziowskiego.Stąd okres oczekiwania spraw na wyznaczenie kształtuje się w ramach tych możliwości kadrowych. W tym uwzględnić należy, iż w pierwszej kolejności odbywać muszą się sprawy z udziałem osób tymczasowo aresztowanych – wyjaśnia   SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy SO w Płocku.

JK

Program można zobaczyć w internecie tutaj

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

42 - liczba komentarzy w artykule "10 miesięcy jak syn nie żyje, a on jest bezkarny"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
MWP
Gość

Nie wiecie co ta kobieta przeszła przez 8 miesięcy jak jej syn leżał jak roślina w szpitalach potem w domu A ona ze wszystkich sił starała się jakoś postawić Karola na nogi. Ciekawe jak Wy wszyscy wypowiadajacy się tu byście się zachowali jakby ta sprawa dotyczyła waszego dziecka. Na pewno też wszyscy chcielibyście sprawiedliwości. Tak to był ksiądz Ale ksiądz też człowiek i też powinien odpowiadać za swoje czyny jak każdy inny .

Facet
Gość

A jeśli nie jest winien, to co też powinien być skazany bo jest Księdzem ?

Katarzyna
Gość

Czy gdzieś było powiedziane, że ksiądz nie będzie odpowiadać za swoje czyny, tylko dlatego, że jest księdzem? W programie Pani Jaworowicz ani razu nie padło takie stwierdzenie z ust prawników.

Maria
Gość
Jakby ten „porządny” ksiądz tak bardzo wszystko przeżywał to chociaż raz dowiedział by się o stan zdrowia Karola gdy żył , później gdy koledzy i koleżanki z uczelni oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i wszyscy którzy znali Karola organizowali wsparcie dla Niego i rodziny każdy widzi tylko wszystko przez pryzmat pieniędzy ale czy ktoś chociaż raz postawił się na miejscu matki!!!! Ile to zdarzenie wywołało bólu i cierpienia dla samego Karola ale także dla rodziny!!!! Karol był młodym , pełnym marzeń chłopakiem , bardzo uczynny , sympatyczny a przy tym skromny . Przeżył zaledwie 20 lat jego marzenia ,… Czytaj więcej »
WML
Gość

Z tego co słyszałem to samochód był zaparkowany pod prąd na światłach na łuku drogi. Było ciemno , a kierowca wystraszył się ,że ktoś jedzie na niego na czołówkę i chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu i tam doszło do potrącenia. Moim zdaniem reportaż był jednostronny . Oczywiście każdy ma prawo do obrony i jeśli ktoś czuje się niewinny to powinien się bronić ,najważniejsze żeby rzetelnie wszystko wyjaśnić i dociec prawdy.

Jarząbek
Gość

Reportaż był jednostronny jak prawie wszystkie reportaże Pani E. Jaworowicz.
Pani Jaworowicz z tego słynie, ze goni za sensacją, a swój program tak podkręca, żeby widza zaangażować do maksimum w swoje wizje, manipuluje widzem.
Lubię reportaże telewizyjne i radiowe, ale prawdziwe reportaże dziennikarzy śledczych.
Nie oglądam programu Pani Jaworowicz, bo atmosfera tego programu jest ciężka, nerwowa, zdarzają się jakieś przepychanki, kłótnie, a to wszystko tylko mnie denerwowało.
Trzeba umieć wybierać sobie programy tak telewizyjne jak i radiowe, żeby nie fundować sobie dodatkowego stresu, który jest nam zbędny, bo myślę, że każdy z nas ma dość stresujących sytuacji na co dzień.

Katarzyna
Gość

Nie rozumiem dlaczego Państwo mówią o taryfie ulgowej dla księdza. Żadna z osób w wywiadzie nie powiedziała wprost do kamery o „taryfie ulgowej” zważywszy na jego stan kapłański. W oświadczeniu jest wyraźnie napisane, że „kierowcy byli trzeźwi”. Po co robić „debili” z policji i pisać, że duchowny prowadził pod wpływem alkoholu lub, że został przebadany alkomatem po 4 godzinach od wypadku?

ONWML
Gość
Niestety takie sprawy trają kilka miesięcy. Miałem zdarzenie drogowe z udziałem pieszego bez skutku śmiertelnego (potrącenie) i własnie trwało to ponad pół roku. Wiadomo, że jest żal wielki po śmierci dziecka, ale nie można od razu do aresztu brać ludzi. Sprawa musi być zbadana i wyjaśniona. Jeśli jest winny prędzej czy później pójdzie siedzieć (kwestia czasu) to oczywiste. Stała sie tragedia i nikt nie cofnie czasu. Teraz racjonalnym wyjściem z tej sprawy byłby jakiś wyrok oraz wysokie odszkodowanie dla Rodziny. Niestety stała sie tragedia. Współczuje Rodzinie zmarłego i rozumiem ból i żal który jest nie do opisania. Nie znam szczegółów… Czytaj więcej »
wpDiscuz