Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Kozły tak zaplątały się rogami, że ratować musieli je strażacy


Niezwykłą akcję ratowniczą przeprowadzili druhowie  Ochotniczych Straży Pożarnych z Bieżunia. To duża i doświadczona jednostka. Rocznie do różnych zdarzeń wyjeżdżają ponad 100 razy, ale takiego przypadku jeszcze nie mieli. I nawet nie słyszeli, żeby inne jednostki go miały.

Właśnie 5 kwietnia około godziny 13 – tej dostali wezwanie do tej niezwykłej akcji, przeprowadzonej w rodzimej miejscowości. Wezwał ich właściciel stada kóz, z których dwa osobniki tak się nieszczęśliwie zaplątały zakręconymi rogami, że ani rusz nie mogły się rozdzielić. W tym przypadku akcja ratunkowa tylko pozornie wygląda na banalną. Wcale nie było łatwo ani bezpiecznie je rozdzielić. Strażacy musieli się opędzać od pozostałych kóz, no i rozwikłać ten gordyjski węzeł. Działania jednak zakończyły się sukcesem i dwie kozy, a właściwie dwa kozły odzyskały swobodę ruchu. Co prawda strażacy nie doczekali się podziękowań od uwolnionych, za to za akcję podziękował im właściciel tych rogatych czworonogów.

– Ponad czterdzieści lat jestem w OSP, z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy, choć ratowaliśmy już różne zwierzęta. Tu właściciel tłumaczył, że pierwszy raz wypuścił kozy na pastwisko i tak się to skończyło. Dobrze, że je odkręciliśmy, bo same na pewno by się nie uwolniły – opowiada Dariusz Grześkiewicz naczelnik OSP w Bieżuniu.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz