Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
lotos subway mlawa
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kozły tak zaplątały się rogami, że ratować musieli je strażacy


Niezwykłą akcję ratowniczą przeprowadzili druhowie  Ochotniczych Straży Pożarnych z Bieżunia. To duża i doświadczona jednostka. Rocznie do różnych zdarzeń wyjeżdżają ponad 100 razy, ale takiego przypadku jeszcze nie mieli. I nawet nie słyszeli, żeby inne jednostki go miały.

Słoneczne ogrody Mława

Właśnie 5 kwietnia około godziny 13 – tej dostali wezwanie do tej niezwykłej akcji, przeprowadzonej w rodzimej miejscowości. Wezwał ich właściciel stada kóz, z których dwa osobniki tak się nieszczęśliwie zaplątały zakręconymi rogami, że ani rusz nie mogły się rozdzielić. W tym przypadku akcja ratunkowa tylko pozornie wygląda na banalną. Wcale nie było łatwo ani bezpiecznie je rozdzielić. Strażacy musieli się opędzać od pozostałych kóz, no i rozwikłać ten gordyjski węzeł. Działania jednak zakończyły się sukcesem i dwie kozy, a właściwie dwa kozły odzyskały swobodę ruchu. Co prawda strażacy nie doczekali się podziękowań od uwolnionych, za to za akcję podziękował im właściciel tych rogatych czworonogów.

– Ponad czterdzieści lat jestem w OSP, z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy, choć ratowaliśmy już różne zwierzęta. Tu właściciel tłumaczył, że pierwszy raz wypuścił kozy na pastwisko i tak się to skończyło. Dobrze, że je odkręciliśmy, bo same na pewno by się nie uwolniły – opowiada Dariusz Grześkiewicz naczelnik OSP w Bieżuniu.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500