Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kozły tak zaplątały się rogami, że ratować musieli je strażacy


Niezwykłą akcję ratowniczą przeprowadzili druhowie  Ochotniczych Straży Pożarnych z Bieżunia. To duża i doświadczona jednostka. Rocznie do różnych zdarzeń wyjeżdżają ponad 100 razy, ale takiego przypadku jeszcze nie mieli. I nawet nie słyszeli, żeby inne jednostki go miały.

Sprzedam Piec


Właśnie 5 kwietnia około godziny 13 – tej dostali wezwanie do tej niezwykłej akcji, przeprowadzonej w rodzimej miejscowości. Wezwał ich właściciel stada kóz, z których dwa osobniki tak się nieszczęśliwie zaplątały zakręconymi rogami, że ani rusz nie mogły się rozdzielić. W tym przypadku akcja ratunkowa tylko pozornie wygląda na banalną. Wcale nie było łatwo ani bezpiecznie je rozdzielić. Strażacy musieli się opędzać od pozostałych kóz, no i rozwikłać ten gordyjski węzeł. Działania jednak zakończyły się sukcesem i dwie kozy, a właściwie dwa kozły odzyskały swobodę ruchu. Co prawda strażacy nie doczekali się podziękowań od uwolnionych, za to za akcję podziękował im właściciel tych rogatych czworonogów.

– Ponad czterdzieści lat jestem w OSP, z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy, choć ratowaliśmy już różne zwierzęta. Tu właściciel tłumaczył, że pierwszy raz wypuścił kozy na pastwisko i tak się to skończyło. Dobrze, że je odkręciliśmy, bo same na pewno by się nie uwolniły – opowiada Dariusz Grześkiewicz naczelnik OSP w Bieżuniu.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x