Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowoczesne technologie w pracy z młodym czytelnikiem dla bibliotekarzy


27 marca w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie odbyło się szkolenie skierowane do bibliotekarzy powiatu mławskiego i powiatów ościennych. Z inicjatywy mławskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie warsztaty Wykorzystanie nowych technologii w pracy z młodym użytkownikiem biblioteki poprowadził dr Grzegorz Gmiterek- adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących wykorzystania nowych technologii w sferze kultury, edukacji i nauki.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Zajęcia miały na celu prezentację wybranych możliwości zastosowania nowych technologii informacyjno- komunikacyjnych w instytucjach bibliotecznych. Podczas warsztatów bibliotekarze uzyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat: efektywnego wykorzystania nowych technologii w pracy z młodym czytelnikiem, współtworzenia multimedialnych treści i szybkiego ich udostępniania,  zjawiska Web 2.0 i Biblioteka 2.0 oraz konsekwencji rozwoju tych zjawisk.

W szkoleniu wzięła udział liczna grupa bibliotekarzy z bibliotek pedagogicznych, szkolnych i publicznych.

źródło i fot.: Biblioteka Pedagogiczna w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x