Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska Gala Wolontariatu po raz siódmy


Gala Wolontariatu to okazja do złożenia podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”. Statuetki i wyróżnienia otrzymują najlepsi z najlepszych wolontariuszy a szkoły zbierające karmę dla zwierząt w schronisku otrzymują tytuł  „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”. Atrakcję tegorocznej Gali podniósł pokaz sztuk walki Mławskiego Centrum Sztuk Walki sekcji „Husaria” i Aikido.


Gala, która odbyła się wczoraj (5 kwietnia) w sali kina,  była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2017 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. W szeregach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie czynnie działa 331 wolontariuszy w tym 25 seniorów, 11 zakręconych pozytywnie, 10 aktywnych zawodowo i 285 wolontariuszy z mławskich szkół.

Tytuł „Najlepszy z Najlepszych” otrzymało pięć najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszek, troje innych zostało wyróżnionych:

Julita Kwestarz – zaangażowana w działalność wolontarystyczną od ponad 3 lat. Uczennica 3 klasy technikum  w Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Co roku przystępuje do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brała czynny udział w przygotowaniu „Jasełek” na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala.  Aktywnie uczestniczyła w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych, ferii zimowych dla dzieci. Sumienna i zawsze gotowa do działania.

Beata Goryszewska  – od ponad 3 lat wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych oraz organizowaniu zabaw dla dzieci  podczas ferii zimowych.  Brała czynny udział w akcji ,,Szkoła przyjazna dla zwierzaka”, w przygotowaniu przedstawienia Bożonarodzeniowego na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala. Z dużym zaangażowaniem włącza się we wszystkie zbiórki żywności. Sumiennie wykonuje powierzone jej zadania.

Magda Kowalewska – uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Od dwóch lat jest bardzo zaangażowana w pracę wolontarystyczną. Chętnie bierze udział we wszystkich organizowanych przez MOPS akcjach takich jak: świąteczna zbiórka żywności, zbiórka karmy dla zwierząt.  Uczestniczyła w projekcie ,,Wakacje z Maxem”  oraz Szlachetnej Paczce. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć „Akademia Kompetencji Wychowawczych”. Nie szczędzi sił, czasu ani energii angażując się w projekt „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

Oliwia Olbryś – Uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Bardzo angażuje się w świąteczne zbiórki żywności, zbieranie karmy dla psiaków ze schronisk w Pawłowie i Napierkach. Uczestniczyła w projekcie skierowanym do dzieci „Chce być samodzielny”. Brała udział w  akcji „Wakacje z Maxem”, zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Wiktoria Telus – uczennica 3 klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie. W wolontariacie udziela się od 3 lat. Co roku bierze udział w zbiórkach żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.  Brała udział w akcji „Przyjazna szkoła dla zwierzaka” oraz w projekcie skierowanym do dzieci „Chcę być samodzielny” Brała także udział w akcji „Wakacje z Maxem”,  zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Wiktoria jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Pinczewska –  uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Od  3 lat systematycznie działa w wolontariacie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do najmłodszych. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci podczas Ferii zimowych. Uczestniczyła w akcji  „Podaruj Pluszowego Misia” oraz projekcie „Chcę być samodzielny” Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności. Jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Natalia Rzepczyńska – jest uczennicą II klasy  I LO w Mławie. Jest bardzo zaangażowaną wolontariuszką, biorącą czynny udział we wszelkich przedsięwzięciach organizowanych przez MOPS. Chętnie poświęca swój wolny czas na pracę z innymi, brała udział w świątecznych zbiórkach żywności. Poświęcała swój wolny  wakacyjny czas na zabawy z dziećmi podczas akcji „Wakacje z Maxem” Brała udział w „Szlachetnej Paczce”. Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Jakub Kwestarz – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od 2 lat. Uczeń II klasy Technikum Nr 3  w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Brał udział w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Jakub jest ulubieńcem najmłodszych, co tydzień spotyka się z nimi i służy pomocą w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne” organizowanego przez MOPS w Mławie.

W zbiórce karmy dla zwierząt wzięło udział piętnaście mławskich szkół:

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie
 3. Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie
 4. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 5. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
 6. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SI w Mławie
 8. Społeczna Szkoła Podstawowa „Wyspianum” w Mławie
 9. Zespół Szkół Nr 2 w Mławie
 10. Zespół Szkół Nr 1 w Mławie
 11. Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie
 12. Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 w Mławie
 13. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie
 14. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie
 15. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie.

Wszystkie warte były wyróżnienia i nadania tytułu „Szkoły Przyjazne Dla Zwierzaka” i  taki tytuł otrzymały. W akcji łącznie zebrano około 3 ton karmy dla zwierząt.

VII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie.

red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
arr
arr
3 lata temu

jeszcze cała Afrika i Azja und pół Madagaskaru som biedne i poczebujące… a chto by nie chciał aby Mu ludzie dały a On zbierze punkty za wielkom pomoc… dzielić to każden idiot potrafi… a jak chceta rzeczywiście cuś konkretnie pomagać to zacznijta od zarobkowania… i nie to ze odśpiewa jaki idiot fałszując w chórku… inżynierów lekarzy programistów potrzeba – jam jest programista ze 20 już lat będzie a od dziecka miałem być lekarzem… ale do tego cza mieć końskie zdrowie którego mi ciut było brak tak więc zbieranieod dobrych ludzi których kapłani straszom śmierciom… bezustannie grzmią pamiętaj o śmierci naszej Amen… aby co Władzia nie udało się zabrać lud ciemny palony na stosie musiał sam wyciągnąć i oddać kapłanom i tera władzy już jako Święta Inkwwizycja nie majom ale cza żyć dalej i stąd wolontaryjat wymyśliły jaki fajny dobroduszny bo poczebujących nikadga nie zabraknie i do emeryturki można latwo i przyjemnie ludzkości pomagać… fajnie klawo jak cholera a zdjęcia i ordery jakie fajne medialne hałas robita klawo jak cholera tylko Polaków z Holandii usuwają i gdzie te biedna Polaczki zarobiom kaske tera ??? bo w polu Ukraińce półtora miliona to tyle co mieszka ludzi we Warszawie… Ukraińców pracuje w polu… i tworzy Polskę dla niepolaków !!! One dla siebie tom Polske tworzom… i nie będzie po co wracać gastarbeiterom !!! z Holandii na ten przykład…

staton
staton
3 lata temu
Reply to  arr

ja pierdziulę…..ale frustrat….chyba sporo prawdy jest w tym, że komputery mózg lasują, no cóż….wszak to programista…..mimo wszystko zdrowia życzę.
A wszystkim poświęcającym swój czas dla innych gratuluję i życzę wszystkiego co najlepsze.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Gala za galą a ulice sie walą

Paweł
Paweł
3 lata temu

Gratulacje dla Wolontariuszy jak również dla prowadzących tą gale. Pełen profesjonalizm!!

Uczeń WML
Uczeń WML
3 lata temu

Gratulacje dla wyróżnionych Wolontariuszy żeczywiście świetny pokaz Husari

Senior
Senior
3 lata temu

Dziękuję Wszystkim wolontariuszom za to że jesteście i pomagacie.Tym z naszego miasta i nie tylko dobrze że co roku Was przybywa. Gala super!!! Gratulacje.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Gratulacje!!! Oraz podziękowania dla Wszystkich wolontariuszy. Super gala świetnie zorganizowana.co to za grupa wystąpiła na końcu są z Mławy?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x