Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska Gala Wolontariatu po raz siódmy


Gala Wolontariatu to okazja do złożenia podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”. Statuetki i wyróżnienia otrzymują najlepsi z najlepszych wolontariuszy a szkoły zbierające karmę dla zwierząt w schronisku otrzymują tytuł  „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”. Atrakcję tegorocznej Gali podniósł pokaz sztuk walki Mławskiego Centrum Sztuk Walki sekcji „Husaria” i Aikido.

Gala, która odbyła się wczoraj (5 kwietnia) w sali kina,  była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2017 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. W szeregach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie czynnie działa 331 wolontariuszy w tym 25 seniorów, 11 zakręconych pozytywnie, 10 aktywnych zawodowo i 285 wolontariuszy z mławskich szkół.

Tytuł „Najlepszy z Najlepszych” otrzymało pięć najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszek, troje innych zostało wyróżnionych:

Julita Kwestarz – zaangażowana w działalność wolontarystyczną od ponad 3 lat. Uczennica 3 klasy technikum  w Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Co roku przystępuje do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brała czynny udział w przygotowaniu „Jasełek” na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala.  Aktywnie uczestniczyła w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych, ferii zimowych dla dzieci. Sumienna i zawsze gotowa do działania.

Beata Goryszewska  – od ponad 3 lat wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych oraz organizowaniu zabaw dla dzieci  podczas ferii zimowych.  Brała czynny udział w akcji ,,Szkoła przyjazna dla zwierzaka”, w przygotowaniu przedstawienia Bożonarodzeniowego na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala. Z dużym zaangażowaniem włącza się we wszystkie zbiórki żywności. Sumiennie wykonuje powierzone jej zadania.

Magda Kowalewska – uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Od dwóch lat jest bardzo zaangażowana w pracę wolontarystyczną. Chętnie bierze udział we wszystkich organizowanych przez MOPS akcjach takich jak: świąteczna zbiórka żywności, zbiórka karmy dla zwierząt.  Uczestniczyła w projekcie ,,Wakacje z Maxem”  oraz Szlachetnej Paczce. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć „Akademia Kompetencji Wychowawczych”. Nie szczędzi sił, czasu ani energii angażując się w projekt „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

Oliwia Olbryś – Uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Bardzo angażuje się w świąteczne zbiórki żywności, zbieranie karmy dla psiaków ze schronisk w Pawłowie i Napierkach. Uczestniczyła w projekcie skierowanym do dzieci „Chce być samodzielny”. Brała udział w  akcji „Wakacje z Maxem”, zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Wiktoria Telus – uczennica 3 klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie. W wolontariacie udziela się od 3 lat. Co roku bierze udział w zbiórkach żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.  Brała udział w akcji „Przyjazna szkoła dla zwierzaka” oraz w projekcie skierowanym do dzieci „Chcę być samodzielny” Brała także udział w akcji „Wakacje z Maxem”,  zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Wiktoria jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Pinczewska –  uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Od  3 lat systematycznie działa w wolontariacie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do najmłodszych. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci podczas Ferii zimowych. Uczestniczyła w akcji  „Podaruj Pluszowego Misia” oraz projekcie „Chcę być samodzielny” Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności. Jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Natalia Rzepczyńska – jest uczennicą II klasy  I LO w Mławie. Jest bardzo zaangażowaną wolontariuszką, biorącą czynny udział we wszelkich przedsięwzięciach organizowanych przez MOPS. Chętnie poświęca swój wolny czas na pracę z innymi, brała udział w świątecznych zbiórkach żywności. Poświęcała swój wolny  wakacyjny czas na zabawy z dziećmi podczas akcji „Wakacje z Maxem” Brała udział w „Szlachetnej Paczce”. Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Jakub Kwestarz – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od 2 lat. Uczeń II klasy Technikum Nr 3  w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Brał udział w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Jakub jest ulubieńcem najmłodszych, co tydzień spotyka się z nimi i służy pomocą w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne” organizowanego przez MOPS w Mławie.

W zbiórce karmy dla zwierząt wzięło udział piętnaście mławskich szkół:

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie
 3. Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie
 4. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 5. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
 6. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SI w Mławie
 8. Społeczna Szkoła Podstawowa „Wyspianum” w Mławie
 9. Zespół Szkół Nr 2 w Mławie
 10. Zespół Szkół Nr 1 w Mławie
 11. Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie
 12. Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 w Mławie
 13. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie
 14. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie
 15. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie.

Wszystkie warte były wyróżnienia i nadania tytułu „Szkoły Przyjazne Dla Zwierzaka” i  taki tytuł otrzymały. W akcji łącznie zebrano około 3 ton karmy dla zwierząt.

VII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie.

red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
arr
Gość
arr

jeszcze cała Afrika i Azja und pół Madagaskaru som biedne i poczebujące… a chto by nie chciał aby Mu ludzie dały a On zbierze punkty za wielkom pomoc… dzielić to każden idiot potrafi… a jak chceta rzeczywiście cuś konkretnie pomagać to zacznijta od zarobkowania… i nie to ze odśpiewa jaki idiot fałszując w chórku… inżynierów lekarzy programistów potrzeba – jam jest programista ze 20 już lat będzie a od dziecka miałem być lekarzem… ale do tego cza mieć końskie zdrowie którego mi ciut było brak tak więc zbieranieod dobrych ludzi których kapłani straszom śmierciom… bezustannie grzmią pamiętaj o śmierci naszej… Czytaj więcej »

staton
Gość
staton

ja pierdziulę…..ale frustrat….chyba sporo prawdy jest w tym, że komputery mózg lasują, no cóż….wszak to programista…..mimo wszystko zdrowia życzę.
A wszystkim poświęcającym swój czas dla innych gratuluję i życzę wszystkiego co najlepsze.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Gala za galą a ulice sie walą

Paweł
Gość
Paweł

Gratulacje dla Wolontariuszy jak również dla prowadzących tą gale. Pełen profesjonalizm!!

Uczeń WML
Gość
Uczeń WML

Gratulacje dla wyróżnionych Wolontariuszy żeczywiście świetny pokaz Husari

Senior
Gość
Senior

Dziękuję Wszystkim wolontariuszom za to że jesteście i pomagacie.Tym z naszego miasta i nie tylko dobrze że co roku Was przybywa. Gala super!!! Gratulacje.

Mławianin
Gość
Mławianin

Gratulacje!!! Oraz podziękowania dla Wszystkich wolontariuszy. Super gala świetnie zorganizowana.co to za grupa wystąpiła na końcu są z Mławy?