Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP Dębsk – Historia człowieka, co ludzi uczy i serca pociesza


O wartościach uniwersalnych, wśród których kierowanie się prawami Boskimi zajmuje naczelne miejsce, traktowała prezentacja sceniczna przedstawiona przez uczniów klasy VI i VII przygotowanych przez panią Jolantę Kowalską.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


„Roztargnieni mędrcy”, bo taki nosiła tytuł, przedstawiła kręte i nieskończenie długie ścieżki, jakimi dane było podążać tytułowym uczonym: Azaliaszowi i Jozjaszowi w poszukiwaniu Jezusa. Pragnienie spotkania z nim stanowiło treść ich życia i, chociaż niezrealizowane, pozwoliło na poznanie prawdy o Bożym Synu. A stało się to za sprawą spotykanych po drodze ludzi, którzy Jego życie komentowali przez pryzmat własnych poglądów i doświadczeń, lub – jak Maryja – rzeczowo i konkretnie, bo uczestniczyli w nim od samego początku.
Spora dawka humoru i odniesień do współczesności nie tylko sprzyjała uatrakcyjnieniu przekazu, ale też ułatwiła jego zrozumienie. Prawda to przecież znana i praktykowana nie tylko w okresie wielkanocnym, że „za drzwiami życie czeka, trzeba swą głowę dumnie wznosić, by Jezusa słowa nosić”.

źródło i fot. SP Dębsk

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x