Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal aktywny w Elblągu. Medale i rekordy


Tuż przed świętami wielkanocnymi rozegrano  na basenie w Elblągu dwunastą edycję zawodów o nazwie Elbląska Wiosna Pływacka. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci dwudziestu siedmiu klubów.

Sprzedam Piec


Zawodnikom mławskiego Płetwala przyszło rywalizować nie tylko z rówieśnikami z Polski. Liczną   ekipę wystawili Rosjanie z SSHOR 14 Kaliningrad. Emocji nie zabrakło, bo wiele wyścigów rozstrzygało się dopiero na finiszu.

Mławianie nie próżnowali, podopieczni Michała Chlastosza, Tomasza Szczepańskiego i Roberta Wieczorka chcieli w jak najlepszych humorach zasiąść do świątecznych stołów. Sięgnęli po trzy złote krążki – na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Hincmanowski, Sylwia Rząp oraz Jakub Czupryn.

To nie wszystkie laury naszych reprezentantów. Dziesięciokrotnie cieszyli się z srebra – ukończyć zmagania na drugim miejscu udało się Amelii Butryn, Patrykowi Kaliszewskiemu, Gabrieli Szczepańskiej (dwa razy), Natalii Tomczak (dwa razy), Sylwii Rząp (dwa razy) i Jakubowi Czuprynowi (dwa razy).

Medalowy łup uzupełniły brązowe krążki. Wśród wyróżnionych znaleźli się  Zuzanna Deręgowska, Julia Błażkiewicz, Konrad Hincmanowski,  Kalina Ossowska oraz Adrian Kaliszewski.

Na elbląskiej pływalni nie zabrakło też rekordów życiowych w wykonaniu mławian. Cieszyli się z nich nie tylko zawodnicy, którzy przebili się na podium. Ta sztuka udała się prawie wszystkim pływakom, którzy przystąpili do zmagań. W sumie Płetwal reprezentowało aż 37 osób.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x