Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie polujemy na ZEBRACH!!! – apelowały dzieci


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie włączyli się w kampanię profilaktyczną mazowieckiej policji pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”. Młodzi sprzymierzeńcy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Dziś uczniowie z klasy II B, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzieci przeprowadziły prawdziwą akcję profilaktyczną w rejonie swojej szkoły. Niosły plakaty promującą akcję „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!!” Rozdawały ulotki informacyjne kierującym samochodami. Akcja prowadzona była na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły, by zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci. Pomagali im policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Potrącenie pieszego przez pojazd prawie zawsze kończy się poważnymi obrażeniami ciała bądź tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Wielu uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

Mimo że akcja dotyka jednego z najpoważniejszych problemów, realizowana jest w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N ( Bezpieczny Niechroniony).

źródło i fot.: mł. asp Aneta Prusik KPP Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
3 lata temu

Pani Aspirant proponuję zajrzeć do kodeksu drogowego i rzetelnego przekazywania wiedzy dzieciom ! Od dłuższego czasu Mławska komenda przekazuje informację jak to źli kierowcy są w Mławie i propagują różne akcje skierowane do kierowców. Przypomnę, że art. 13 i 14 KD wyraźnie określa jak powinien zachować się pieszy i, że nie ma pierwszeństwa przed nadjeżdżającym pojazdem. W Mławie nagminną praktyką jest wymuszanie pierwszeństwa przez pieszych traktujących przejście dla pieszych jako przedłużenie chodnika. Logiczne jest, że pojazd poruszający się z prędkością do 50km/h nie zatrzyma się w miejscu tylko jest pewna droga hamowania jak i czas reakcji kierowcy. Wypadki (nie we wszystkich przypadkach) są z reguły winą samych pieszych. Wynik starcia pieszy-samochód jest jednoznaczny. Najostrożniejsi są starsi ludzie, gdzie tak jak to powinno mieć miejsce : rozejrzą się zanim wejdą na „pasy” i tym samym nie narażają się na utratę życia.

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  Andrzej

Popieram, mimo że jestem tylko pieszym. Młodzież i dzieci są bardzo nieostrożni i faktycznie traktują zebrę na jezdni jak przedłużenie chodnika, nawet spotyka się matki z wózkami, które bez rozglądania pchają wózek wprost na przejście.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x