Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Rusza przebudowa ul. Dobrskiej


fot. Magdalena Grzywacz/UMM

Sprzedam Piec


Przed skrzyżowaniem ulic Szpitalnej z PCK i dr Anny Dobrskiej już stanęło nowe oznakowanie oraz tablice informujące o rozpoczynającej się inwestycji. Do końca lipca mogą potrwać prace związane z przebudową 250-metrowego odcinka przed szpitalem.

Już w lutym br. komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę spośród trzech oferentów zainteresowanych realizacją zadania o nazwie „Przebudowa ulicy dr A. Dobrskiej w Mławie”. Umowa została podpisana z przedsiębiorstwem ZPIB Lipowiec Krzysztofa Florysiaka z Lipowca Kościelnego, który zadeklarował wykonanie prac za kwotę 711 260,69 zł.

ZPIB Lipowiec właśnie przystąpił do wstępnych prac. – Geodeci wykonują pomiary, bo to niezbędny element pracy. Ustawiliśmy też znaki informujące o zmianie organizacji ruchu. To ważne, żeby kierowcy przyzwyczali się do zmiany – wyjaśnia Anna Wasiłowska-Florysiak, przedstawiciel wykonawcy.

W ramach zadania na odcinku od skrzyżowania ul. dr Anny Dobrskiej z ulicami PCK i Szpitalną w kierunku skrzyżowania z ul. Ciechanowską rozebrana zostanie stara nawierzchnia jezdni i parkingu, a w ich miejscu zbudowana nowa, z betonu asfaltowego na odpowiedniej podbudowie. W jezdni położony zostanie 120-metrowy rurociąg do odwodnienia obszaru oraz zainstalowane studnie rewizyjne i wpusty deszczowe.

Po obu stronach jezdni zostaną wyremontowane chodniki (płyty zastąpi kostka betonowa), a przed lokalami użytkowymi przebudowane będą schody. Zadanie obejmuje także przebudowę istniejącej elektrycznej linii napowietrznej, budowę brakującego oświetlenia oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Prace mają potrwać do końca lipca. W tym czasie przejazd będzie utrudniony, jednak ze względu na strategiczną rolę szpitala, dojazd do placówki zostanie zapewniony. Prosimy wszystkich użytkowników tego odcinka drogi o wyrozumiałość, cierpliwość i wzajemną życzliwość.

źródło: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

fot. Magdalena Grzywacz/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
toja
toja
3 lata temu

Czy przewidziana jest przebudowa wejścia na teren szpitala? Obecnie chodnik po lewej stronie wjazdu jest zagrodzony, a wejście po prawej stronie jest nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Rozwiązanie jest proste; likwidacja fragmentu ogrodzenia i /lub/ likwidacja wysokiego stopnia.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x