Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policjanci z programem profilaktycznym w Domu Dziecka w Kowalewie


Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym była tematem spotkania zorganizowanego w dniu 29 marca w Domu Dziecka w Kowalewie. Profilaktycy z mławskiej komendy policji rozdali wychowankom placówki elementy odblaskowe. Zajęcia zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Sprzedam Piec


Odpowiedzialność prawna i karna młodych ludzi oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, była przedmiotem bardzo interesujących zajęć, przeprowadzonych w Domu Dziecka w Kowalewie. Profilaktyk społeczny mławskiej komendy Kamila Nosarzewska i dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Dobrzyński przestrzegli wychowanków placówki przed negatywnymi zjawiskami pojawiającymi się wśród młodzieży, które mogą doprowadzić do naruszenia dóbr osobistych, a sprawców takich zachowań mogą narazić na odpowiedzialność karną. Przedstawiono uczniom wybrane definicje dotyczące nieletnich, dokładnie wytłumaczono, co to jest demoralizacja i czyn karalny. Ponadto policjanci uświadomili  uczniom, iż  należą do grupy niechronionych uczestników ruchu  drogowego. Przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze. Apelowali rozdając „odblaski” o posiadanie elementów odblaskowych zarówno na odzieży, jak i na rowerach, co ma ogromny wpływ na widoczność na drodze.

Źródło i fot.: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x