Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na co miasto przeznaczy 8,8 mln wolnych środków?


Miasto podsumowało wykonanie dochodów i wydatków budżetu za rok 2017. Podobnie jak za rok 2016 do dyspozycji samorządu pozostanie znaczna kwota nadwyżki. Za rok 2016 była to kwota ponad 12 mln. zł. W tym roku (za rok 2017) do rozdysponowania będzie kwota 8 840 498,23 zł.

Sprzedam Piec


Zgodnie z przepisami samorządy do końca marca mają obowiązek sporządzić i przekazać swoim radom jak też Regionalnej Izbie Obrachunkowej roczne sprawozdanie z wykonania budżetu, sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego Instytucji Kultury oraz informację o stanie mienia. Takie sprawozdania i informacje złożył też Burmistrz Miasta Mława. Według danych zawartych w sprawozdaniach, w roku 2017 wydatki budżetu były większe niż jego dochody, co spowodowało, że ubiegły rok zamknął się deficytem w kwocie ponad 3,3 mln zł. Jednak ubiegłoroczne przychody pochodzące z wolnych środków z lat wcześniejszych i emisji obligacji sięgnęły kwoty15 349 084,78. To wystarczyło, aby pokryć deficyt oraz inne rozchody związane choćby z wykupem emitowanych wcześniej obligacji i pozostawić ponad 8,8 mln nadwyżkę.

Zapewne podobnie jak w ubiegłym roku do radnych na jednej z najbliższych sesji trafi propozycja jej podziału. Burmistrz Sławomir Kowalewski wielokrotnie zapowiadał, że nadwyżkę zamierza w całości wydatkować na inwestycje. W kontekście potrzeb inwestycyjnych miasta burmistrz wielokrotnie przypominał, że szacuje te potrzeby na kwotę ok. 140 mln. zł. Przypomnieć tu też należy, że w tegorocznym budżecie znalazł się zapis o wyemitowaniu obligacji na rekordowo wysoką kwotę 17 mln zł, mocno krytykowany m.in. przez poprzedniego skarbnika miasta Henryka Antczaka.

Czy więc zgodnie z zapowiedziami burmistrza cała kwota wolnych środków trafi na inwestycje w mieście, czy miasto wyemituje mniej obligacji okaże się na  najbliższej sesji rady miasta. Wtedy też będzie wiadomo, jakie spośród wielu potrzebnych w Mławie inwestycji będzie wykonanych w najbliższym czasie. Przypomnijmy, z wolnych środków w ubiegłym roku jeżeli nie liczyć środków przeznaczonych na budowę Alei św. Wojciecha (na którą miasto ostatecznie otrzymało dofinansowanie) dwie największe inwestycje to budowa ulicy Dźwigowej (720 tys.) i budowa parkingów w rejonie ulicy LG Electronics za 600 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PiotrCoono
PiotrCoono
1 rok temu

Siemano, może ktoś polecić kolagen z tołpygi?Potrzebuję takiego do smarowania na ciało, ze względów sportowych.

z bliska
z bliska
3 lata temu

No tak– jak się czuje specjalista i sympatyk PIS, nie jaki ANONIM, po dzisiejszym wystąpieniu Prezesa PIS —ministrowie mają oddać nagrody, diety w sejmie i senacie minus 20 %, I jak się czujesz gamoniu obrońco PIS, Prezes cie wykołował, czy to co pisałem w swych postach to prawda czy fałsz. Tymi swoimi postami po prostu się ośmieszyłeś, i kto tu w tej naszej polemice na fakty został IDIOTO, ALE TO NIECH OCENIAJĄ czytelnicy portalu. Minusujcie do woli jeśli, na przedstawiane fakty o PIS macie tylko to aby stawiać minusy, niech tak zostanie ale ja będę pisał swoje, może kiedyś do was dotrze że PIS to PATOLOGIA, I NALEŻY O TYM PISAĆ JAK NAJWIĘCEJ. A więc Anonim, zmień nick bo się mocno skompromitowałeś, a najlepiej z tymi swoimi wypocinami zamelduj się na portalu BRACI KARNOWSKICH TAM TWE MIEJSCE.

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  z bliska

Anonimów jest wielu, bo jeśli nie wpiszesz nicka to jesteś anonimem. 🙂
A Ty myślisz, że tylko jedn? – jesteś zabawny

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Think more

Twoje tłumaczenie to istne kuriozum, jestes napradę zabawny, zapoznaj się dokładnie z zasadami takiej korespondencji. Brak pod postem podpisu/nicka/ eliminuje wpis.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Think more

Masz rację sprawdziłem, wpisałem poniższy post i faktycznie stałem się anonimem, tym samym ADMIN sam od siebie, nadaje nicki, korespondentom, a to jest nie w porządku, takie posty nie powinny być puszczane na forum Panie ADMIN, nawet to że pod swymi nickami już i tak jesteśmy anonimowi, a robienie czegoś za nas jest nie na miejscu, tylko dlatego aby zwiększać sobie oglądalnośc.

Magda
Magda
3 lata temu

Cud nad Seraczem. hmm… czyli to jest tak, że mamy tyle samo, tylko kupki na stole zmieniamy. Ważne że dobrze to brzmi przed wyborami – to tak jak „trzy koła są dobre”. My Polacy mamy coś takiego w sobie że rzucą Nam ochłap i zapadają Nam klapki na oczy. Jesteśmy krótko pamiętliwi.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

To świetna wiadomość. Emeryt Antczak i jego przyjaciele z PSL pewnie zgrzytają zębami. Miało być tak źle, a tu spore pieniądze w budrzecie miasta. Coś chyba ten ex skarbnik nie za bardzo umiał liczyć, chyba że na kolegów z partii.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

To Ty, człowieku nie umiesz … nie tylko liczyć, ale również myśleć.

JFK...
JFK...
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Sumarycznie to. Nadal mamy 44 miliony zadłużenia wiec co tu jest super ?
Czekam na publikacje sprawozdania z wykonania budżetu ratusz sie nim pochwalił a tak na wszelki wypadek ie publikuje

obywatel
obywatel
3 lata temu

do anonim to nie są wypociny tylko realia gdzie można przeznaczyć pieniądze które mamy jest wiele rzeczy wiele dróg do poprawienia nie tylko wiadukt na wolce czy tężnie ,to sa rzeczy które poprawia bezpieczeństwo i poprawia jakość życia mieszkańców

sebastian
sebastian
3 lata temu

Koalicja Kowala z PiS po wyborach samorządowych już nieformalnie stała faktem. Z obu stron mówi się, że nie do wyobrażenia jest w Mławie rządzenie bez PiS.

Janusz
Janusz
3 lata temu
Reply to  sebastian

Ja słyszalem że PiS uklada się w Mławie z PSL, bo jedni i drudzy sami są za słabi. Niech się układają, są tacy sami. Tylko swoich na stołki wsadzają jak tego młodego z PiSu w Krusie, albo sekretarza z PSLu w Ciechanowie. Dla nich nie miasto tylko partyjniactwo najwazniejsze.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Janusz

a dla złotoustego co najważniejsze, Januszku? miasto? – koń by się uśmiał.

z bliska
z bliska
3 lata temu

Właśnie przed chwilo mławski listonosz przyniósł mi z korespondencją ulotkę, w której prezentuje swe plany i snuje swe wizje na wybory samorządowe 2018, Przew. Mławskiego PIS Pan Marek Kiełbiński. W którym na czerwono brzmią tytuły cyt. TUNEL NA UL. KOŚCIUSZKI REALNY DZIĘKI PIS-owi. No i oczywiście dwa dni po świętach, Pis życzy wesołego alleluja, i oto Burmistrz Sławomir Kowalewski podziękował mławskiemu PIS za pomoc, składając deklarację pomocy.?? Oczywiście za stołem mławscy aktywiści–BYŁY SEKR.Miasta Wojciech Krajewski, Radna Pszczółkowska tym razem przytulila się do PIS /bo jak ma się problemy to PIS pomoże/ P.Kiełbiński, P. Wąsik R.POL, no i tylko patrzeć jak pis kiedy już na dobre zasiądzie w Radzie Miasta Mławy, przy pomocy MIN.Wąsika, zbuduje mieszkańcom Wólki tunel pod torami. Panowie działacze mławskiego PIS patrząc na osiągnięcia waszej partii, i to co wyprawiają wasi przedstawiciele Macierewicz, oszust i kłamca, już 8 lat szuka przyczyn katastrofy Smoleńskiej, bez skutku. Ziobro i Jaki– ustawą dotyczącą IPN, spowodowali kryzys dyplomatyczny z Izraelem i USA, BYŁY PROKURATOR ZA KOMUNY PIOTROWICZ, który jest w waszych szeregach, razem z ZIOBRO zdemolował CAŁKOWICIE TRÓJPODZIAŁ WŁADZ. Szydło przyznała sobie premie 65.000tys. i swoim ministrom. mieszkancy wini pamiętać że ryba psuje się od głowy, a ochrona Prezes Kaczyński co m-c kosztuje pis 135,000 tys. A MŁAWSKI PIS ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY—DZIĘKUJĘ NIE SKORZYSTAM.!!!! dlaczego poczta roznosi takie bzdury???

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  z bliska

Niewatpliwie po to aby pobudzić Pana. Do publikacji tych idiotycznych wypocin

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Jeśli prawdę którą piszę tak bardzo Cię poruszyła Anonim, to świadczy tylko o twym idiotycznym podejściu do rządów PIS przed którymi przestrzegam Mławian, co do wyboru ich przedstawicieli do Rady Miasta, mieszkańcy muszą wiedzieć że ta Partia działa tylko na rozkaz z Nowogrodzkiej. Napiszę wprost PIS TO PATOLOGIA, NO CÓŻ PATOLOGIA POPIERA PATOLOGIE, a autorzy tej broszurki dzielą si e swymi marzeniami, cóż to w naszej Mławie nie będzie jak będą rządzić jej przedstawiciele. Z tego wszystkiego wolę już KONWÓJ WSTYDU, który dziś ruszył w Polskie, aby pokazać wszystkim Polakom co to jest PIS, a PIS to były Wójt Pcimia DANIEL OBAJTEK, jak został szefem AGENCJI I RESTRUKTURYZACJI ROLNICTWA, zwolnił za swych rządów 1.600 osób, po odwołaniach tych ludzi przyszedł rachunek, trzeba wypłacić 2 miliony zł. a teraz ten fachowiec zaprowadza swe rządy w Płockim ORLENIE, i to są te idiotyzmy, no ale cóż GADAJ Z D*** TO CIĘ OS**,RŻNIĘCIE GŁUPA TO ULUBIONE ZAJĘCIE DOJNEJ ZMIANY, której jesteś sympatykiem, pobudziłeś mnie więc Ci odpisałem.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  z bliska

Naduzywa pan słowa coż pewnie dr Freud by cos o tym powiedział
W kwestii prawdy niestety popadł pan w samouwielbienie i uważa pan ze jedynie to co uległo sie w panskim umysle mozna uznać za prawdę
Informuje pana iz inni również mniewaja rację a jesli nie podobała sie szanownemu ulotka to trzeba było ja wyrzucić
A tak normalnie wydaje mi sie ze jest pan sfrustrowanym czlowiekiem
Ps miał pan już nie pisac na tym portalu

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Wrocilem i pisze tylko dlatego, aby takim naiwniakom PRZE PANa, to prawde ktoro ci wkladam do tej pustej glowy zafascynowanej PIS ,poczytaj lub posluchai innych stacji albo portali ktore o tej twojej prawdzie piszo, prestan sluchac i ogladac prezesa i TWP kurskiego, otworz oczy na inny swiat, a nie tylko tych odzustow z pis. Szanowny panie niech pan zajmie sie sprawami ktorych pan nie dokonczyl, albo calkowicie zawalil, aby utrzymac sie na powierzchni,,wiekszego naiwniaka jak pan to jeszcze nie spotkalem.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Z bliska, innym proponujesz, a wręcz nakazujesz oglądanie TVN i czytanie GW, zamiast oglądania TVP i i czytania prasy prawicowej, a ja Ci proponuję czytanie i tego i tego, żebyś może swoje opinie wypośrodkował, chociaż może lepiej poczytaj sobie słownik ortograficzny i poucz się gramatyki, bo z takimi błędami i z brakiem znaków interpunkcyjnych to trudno Cię zrozumieć i naprawdę lepiej by było dla Ciebie i dla nas jakbyś przestał się tu udzielać, bo i tak wszyscy mają tylko ubaw z Twoich komentarzy.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jest takie przysłowie, UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA.—I to jest ostatni mój post na twe wypociny, z takim uczonym po szkole specjalnej nie ma możliwości dobrej polemiki, ja nie oglądam TVP i TVN, moją jedyną telewizją jest TV OJCA TADEUSZ Z TORUNIA, z nawiedzonymi Terlikowskimi, A czytam tylko w SIECI wybitnych Braci Karnowskich, no i obowiązkowo SAKIEWICZA, łykasz co dziennie te bzdury które wkładają ci do głowy, i jesteś ślepy na inne argumenty, dziwne że taki talent marnuje się w MŁAWIE. wydaje się że dla ciebie będzie lepiej jak przestaniesz komentować posty na każdy temat—Ja naprawdę mam cię dość, więc odpocznij, i zniknij z tego portalu bo tylko zaśmiecasz PORTAL.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  z bliska

W 2016 r. Orlen wypracował 5,74 mld zł zysku netto, aż 2,5 mld zł więcej niż rok wcześniej. To także nowy rekord. Dotąd najlepszy wynik koncern zanotował w 2005 r. – 4,64 mld zł.

Źródło GW

Waldi
Waldi
3 lata temu
Reply to  z bliska

„Właśnie przed chwilo” spadły mi skarpetki jak ten wywód przeczytałem. Gratuluję wspaniałej elokwencji…

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Waldi

To nic bedziesz chodzil na bosaka, i nie bedzie ci mialo co spadac chyba ze cos na glowe. DLATEGO musisz uwazac bo skarpedki mozna kupic ale drugiej glowy nie, chyba ze glupszo od tej co masz

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  z bliska

A ten Wąsik to ma ciekawy życiorys. Warto poczytać

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Marek

W pisie tylko z takimi zyciorysami przyjmuja

obywatel
obywatel
3 lata temu

Witam srodki które posiada miasto w kwocie 8,8 mln można przeznaczyć na wiele inwestycji w Mławie przede wszystkim poprawić stan nawierzchni przykłady ulica dobrska od skrzyżowania szpitalnej do szpitala same doly ze można kolo urwać , chodnik do dzialek na szrenskiej za obwodnico mławy tam gdzie ostatnio był smiertelny wypadek ,rondo przy policji ,druga droga wiazdowa przy kauflandzie jak tam straz dala pozwolenie na użytkowanie osiedla jak nie ma drogi pożarowej masakra

Ciekawa
Ciekawa
3 lata temu

Burmiszcz jednak zabiera sie za budowe galerii handlowej wraz z dworcem zintegrowanym, czyli nie skorzysta z propozycji PKP, a na co w Mławie dworzec zintegrowany jeśli Mobilis zlikwiduje Oddział w Mławie, no ale burmiszcz jak sie na coś uprze, to mu nie przetłumaczy, a radni bezradni oczywiście wszystko zaakceptują bez mrugnięcia okiem, no może 2 albo 3 się wyłamie i sie wstrzyma od głosu.

jarzębina
jarzębina
3 lata temu

Tak , przedwyborcze dywagacje. Pamiętajmy, jak mamy czyszczone własne kieszenie ! A może za te kredyty zrobić PORZĄDNĄ nawierzchnię asfaltową ,,aby uniknąć,,płacenia za uszkodzone zawieszenia aut”?

NN....
NN....
3 lata temu

Jfk tor myslenia jak najbardziej słuszny wyobrazcie sobie jak bardzo mozna by obnizyc oplaty za scieki gdybyśmy sami zmodernizowali oczyszczalnie. Przy takiej rozbudowie kanalizacji a tak zysk nie tylko wyjedzie z miasta czyli z naszych kieszeni ale i z kraju tak naprawdę to chyba nie ma czym sie chwalić

JFK...
JFK...
3 lata temu

Oczywiscie bardzo mbie interesuję jak powstała nadwyżka czy to wynik wiekszych w skali kraju dochodow co przełożyło się na dochody TO MIASTO ? Czy moze oszczednosci na inwestycjach a moze po prostu. Nie wykonano budzetu nie realizujac czegoś aby zrobic to przed wyborami czekajmy na publikacje sprawozdania a wtedy zobaczymy co sie wydarzyło

JFK...
JFK...
3 lata temu

Zaraz zaraz a moze jak nie trzeba to nie pożyczajmy pamietajmy ze ciagle poruszamy sie w kategorii kredyt
Pozyczylismy 15 milionow wydali z tego 3
8 milionow poszlo na tegoroczny rok wyborczy
Taka sytuacja świadczy o zle przygotowanej uchwale budżetowej. Niechlujnie albo celowo
Kolejna wazna sprawa nie było 30 milionow na oczysczalnie ? Pamietacie nie stac nas nie mozna
Okazalo sie ze stać bylo 12 i 8 to 20
Wiec ………

Ktos
Ktos
3 lata temu

Powinni ogarnąć teren za kinem i w okolicy solarium.tam jest tragedia. Niedługo ludzie będą się domagać odszkodowania za naprawę zawieszeń. Wieczorami tam jest jedną wielką melina

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Ktos

Chcieli ogarnąć teren za kinem… z budżetu obywatelskiego 😀

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Najpierw sam sie pan ogarnij, a pozniej wes sie pan za tereny za kinem.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Trzeba wyborców ugłaskać, a więc tylko czekać na nowe chodniki i nowe uliczki?
Czemu nie pozyskano środków zewnętrznych na remont popówki i rewitalizację okolic domu handlowego?
Dlaczego burmistrz sięga ciągle do naszych kieszeni? Tak jest być może łatwiej, bo przecież ratusz nawet nie próbuje przygotowywać takich wniosków, brak jakichkolwiek starań o to żeby choć odrobinę uszczknąć ze źródeł, z których inni czerpią całymi garściami.

Marysia
Marysia
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

No tak tyle kasy jest jeszcze do zainwestowania a skarbniczek z PSLU straszył , bo nie dostał dla zjęcia na ściankę . Słusznie ktoś napisał PSL i PiS to partyjniactwo tylko dla swoich .To prawda . Idzcie sobie do sejmu a nie do gmin.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Marysia

Marysiu lepiej zajmij się tym co potrafisz, a nie mieszaj się do polityki.
Nie przepadam za PSL, bo to taka przydrożna k…, ale Antczak miał rację w tym co mówił. Złotousty puści miasto z torbami.

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odezwał się znawca i fachowiec pełną gębą. który polemizując ze wszystkimi na portalu stał się taką lokalną pr*******ą, dla ciebie z pewnością też znajdzie się jakaś torba. A tego Pana, zostaw w spokoju be twe komentarze to tylko szkalowanie pouczanie i opluwanie inaczej myślących, skorzystaj z tej rady z bliska, i przestań pouczać ludzi jak sam jesteś nieogarniętym gamoniem…

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x