Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warsztaty językowe w Ekonomiku


W dniu 28.03.2018 w Zespole Szkół nr 4 w Mławie odbyły się drugie warsztaty językowe w ramach realizacji projektu ‚HEALTH AND ENVIRONMENT’. Projekt ma na celu zapoznanie uczniów z problematyką zdrowia środowiskowego, które określa wpływ jaki ma środowisko na zdrowie człowieka.

Sprzedam Piec


W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z terminologią w języku angielskim w obszarze ‚Klęsk żywiołowych i katastrof związanych z działalnością człowieka’. Podczas zajęć przedstawiono skutki wystąpienia poszczególnych katastrof oraz sposoby postępowania w przypadku katastrof naturalnych i awarii przemysłowych. Uczniowie zapoznali się z 10 najpoważniejszymi katastrofami przemysłowymi i ich długofalowymi skutkami dla stanu środowiska i zdrowia człowieka.

Druga część warsztatów obejmowała wyszukiwanie informacji dotyczących zdrowia środowiskowego w zasobach internetowych. Uczniowie poznali bazy danych zawierające dane na temat zdrowia człowieka dostępne w zasobach takich organizacji jak World Health Organization, The Organisation for Economic Co-operation and Development oraz European Statistical Office. Zajęcia poprowadziła dr inż. Ewa Olkowska z Zakładu Toksykologii Środowiska Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, opiekun kierunku studiów: Zdrowie środowiskowe.

autor i fot.: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x