Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od niedzieli nowa taryfa opłat za gaz. Będzie odrobinę taniej


Fot. pixabay

Sprzedam Piec


To już nie primaaprilisowa informacja. 1 kwietnia weszła w życie nowa taryfa opłat za gaz, a 1 marca za jego dystrybucję. Obie taryfy zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki (URE). I o ile sama cena gazu nieco wzrosła, to bardziej spadły koszty transportu, przez co w gospodarstwach domowych zapłacimy ogólnie nieco mniej.

Zgodnie z nową taryfą od 1 marca koszty dostarczania gazu do odbiorcy tanieją o 7,4 proc.  Za to od 1 kwietnia zgodnie z zatwierdzonym wnioskiem PGNiG sam gaz podrożał o proc. PGNiG szacuje, że koszty opłat i stawek za transport (dystrybucję) gazu stanowią około 35 proc. faktury za gaz, co w efekcie przyniesie klientom niewielkie oszczędności w miesięcznych opłatach.

Według PGNiG gotowanie na gazie potaniało średnio o 2,5 proc., a podgrzewanie wody o 1,9 proc., a ogrzewanie domów 1,7 – 1,8 proc.

W liczbach bezwzględnych nie są to znaczące kwoty. Według URE, w przypadku osób, które gazu używają tylko w kuchni, miesięczny rachunek obniży się o 57 groszy, podgrzewanie wody w kuchenkach i piecykach gazowych stanieje średnio o 1,79 zł, a oszczędności dla ogrzewających dom wyniosą ok. 5,31 zł miesięcznie.

 Obie nowe taryfy obowiązują do końca 2018 roku. Szczegóły dotyczące zatwierdzonej taryfy dostępne są na stronach internetowych www.pgnig.pl, www.psgaz.pl oraz www.ure.gov.pl. PGNiG dostarcza gaz do 6,5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x