Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie dopełnił obowiązków. Ma postawione prokuratorskie zarzuty


W końcu marca br. mławska prokuratura, zakończyła trwające ponad 10 miesięcy śledztwo w sprawie wypadku przy pracy, do którego doszło w firmie Dźwigpol. Na terenie tego zakładu 18 maja 2017 r. doszło do wypadku, na skutek którego bardzo poważnych i ciężkich obrażeń ciała doznał, wówczas 59 – letni mężczyzna pracujący w tej firmie.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


– Po zdarzeniu prokuratura przesłuchała świadków, został powołany biegły z zakresu medycyny sądowej i BHP. Prokuratura dysponuje opinią Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącą tego wypadku – informuje Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokuratura postawiła zarzuty z art. 220 §1 KK w zbiegu z art. 157 §1  w związku z art. 11 §2 KK osobie bezpośrednio nadzorującej pracę pracownika, który uległ wypadkowi. Prokuratura zarzuca mu niedopełnienie obowiązków z zakresu przestrzegania warunków bezpieczeństwo i higienę pracy, przez co naraził pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżonemu grozi nawet 5 lat więzienia.

Na razie nie wiadomo, kiedy sprawa trafi na wokandę mławskiego sądu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Cos czesto te wypadki w tej firmie z miesiac temu spadl czlowiek i zmarl

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x