Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wolontariusze z SP 3 pomagają Marcy Kathambi – koleżance z Afryki


Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mławie działający w szkolnym Wolontariacie podejmują wiele działań promujących ideę wolontariatu. Corocznie m.in. organizują akcję robienia i sprzedaży palm wielkanocnych. Celem akcji jest m.in. podtrzymanie tradycji przyozdabiania palm, czyli rozkwitniętych gałązek wierzbowych, które święcone są w kościele w Niedzielę Palmową.


Ta niedziela, zwana też „kwietną” lub „wierzbną”, rozpoczyna Wielki Tydzień. Została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce już od średniowiecza. Palmy są symbolem odradzającego się życia. Wierzono w wielką moc poświęconych palm. Uderzenie kogoś palmą po wyjściu z kościoła zapewnić mu miało zdrowie i pomyślność. Poświęcone palmy wierni zatykali za obrazy święte zawieszone na ścianach domu, gałązkę palmy wkładano pod pierwszą skibę zaoranej na wiosnę ziemi, połykano bazie, aby nie cierpieć na ból głowy, krtani i gardła. Niedziela Palmowa jest okazją by kultywować piękne tradycje, które ubogacają naszą narodową kulturę.

Wykonanie przez uczniów palm oraz podejmowanie innych akcji charytatywnych przyczynia się do zaangażowania dzieci i młodzieży w czynną, dobrowolną i bezinteresowną pomoc innym. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli prowadzili sprzedaż palm w Niedzielę Palmową przy kościele p.w. św. Jana Kantego na Wólce. Spotkali się z ogromną sympatią i wielkim wsparciem ze strony wiernych udających się na msze święte, którzy chętnie kupowali oferowane palmy. Tegoroczny dochód z akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na potrzeby związane z adopcją na odległość Marcy Kathambi – dziewczynki z Afryki.

autor i fot.: SP nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x