Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzyszkolny konkurs dla klas I-III „Magiczny świat bajek i baśni”


W międzyszkolnym konkursie dla klas I-III „Magiczny świat bajek i baśni” wystartowało 10 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Bajkowo przebrane drużyny rywalizowały sprawdzając swoją wiedzę na temat bajek i baśni Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perrault, Braci Grimm oraz wybranych pisarzy polskich. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur, a także pomóc dostrzec charakter dydaktyczny bajki i baśni.


Zawodnicy mogli utrwalić wiedzę poprzez zabawę oraz poznać smak współzawodnictwa i rywalizacji. Rywalizację drużyn pilnie śledziło i oceniało jury w składzie: pani Marzena Majko – dyrektor GBP, pani Iwona Antoniak – koordynator ds. bibliotek publicznych w powiecie mławskim, pani Danuta Lipka – emerytowana nauczycielka. Uczniowie na podstawie odczytanego cytatu podawali tytuł bajki, łączyli w pary wyrazy podane w kolumnach oraz odpowiadali na pytania w quizie. Była również runda w której na podstawie pokazywanego przedmiotu należało podać tyuł baśni oraz po krótkim opisie odpowiedzieć o jakim bohaterze mowa. O dobrym przygotowaniu może świadczyć konieczność przeprowadzenia dogrywki. Cztery dodatkowe pytania dla każdej z drużyn biorących udział w dogrywce pozwoliły na ostateczne wyłonienie zwycięzców.

Na podium stanęli:

I miejsce: Julia Dąbrowska, Maja Marchlewicz (S.P. Wieczfnia Kościelna)
II miejsce: Michalina Elwartowska, Adrian Sieński (S.P. Grzebsk)
III miejsce: Gabriela Chmielińska, Adam Waśniewski (S.P. Wieczfnia Kościelna)

Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze. Publiczność, która dzielnie wspierała zawodników i biła głośne brawa poczęstowano cukierkami. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało.

autor i fot.:
Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x