Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Telewizja i stadion bez tajemnic przed uczniami SP nr 2Po marcowej wycieczce uczniów klasy 3a z wychowawczynią Katarzyną Perzyńską i opiekunem Olgą Meredyk, ani Stadion Narodowy, ani studio Telewizji Polskiej nie mają już żadnych nieodkrytych przed nimi tajemnic.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Na początku poznaliśmy historię stadionu i kilka ciekawostek z nim związanych. Każdy z nas mógł poczuć się jak kibic. Zwiedziliśmy szatnie, w których do meczów przygotowywali się Robert Lewandowski czy Kuba Błaszczykowski. Zwiedziliśmy poczekalnię przed meczem dla piłkarzy rezerwowych z bardzo wygodnymi fotelami. Zobaczyliśmy pomieszczenie z kilkoma wannami, w którym piłkarze mogą leczyć swoje kontuzje w trakcie meczu lub gdzie odpoczywają po meczu w kostkach lodu, aby po zaciętym meczu nie mieć przez kolejne dni zakwasów. Obejrzeliśmy kaplicę wielowyznaniową, która ma służyć zawodnikom, trenerom i kibicom różnych religii.

Na końcu weszliśmy na taras widokowy, z którego szczytu rozciągała się imponująca panorama całego stadionu. Widok ten zrobił na nas ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Telewizja Polska. Zwiedziliśmy studia telewizyjne przy ul. Woronicza, w których nagrywane są różne programy rozrywkowe. Zapoznaliśmy się z kulisami pracy programów sportowych. Mogliśmy zobaczyć, jak przygotowany jest teleturniej muzyczny „Jaka to melodia?”. Ponadto młodzież miała możliwość zobaczenia najstarszych kamer telewizyjnych, pierwszych scenografii, czy legendarnych postaci z bajek i programów dla dzieci (np. Kulfon, Jacek i Agatka), a także różnych kostiumów aktorskich.

Wizyta w TVP zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Kamery, mnóstwo świateł, scenografia i praca bardzo wielu ludzi sprawiają, że oglądane przez nas programy wyglądają zupełnie inaczej.

Na końcu udaliśmy się do Centrum Handlowego Arkadia, gdzie młodzież zjadła posiłek i obejrzała film.

źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x