Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Srebro i brąz Jóźwiaka na mistrzostwach Europy


Wspaniałe wiadomości nadeszły z Madrytu, gdzie rozegrano halowe mistrzostwa Europy masters w lekkiej atletyce. Na starcie prestiżowej imprezy stanęły blisko cztery tysiące uczestników. Reprezentanci Polski stawali na podium aż 43 razy. To dało siódme miejsce w klasyfikacji medalowej, w której triumfowali gospodarze.

Duży udział w tak imponującym dorobku „biało-czerwonych” miał mławianin Alfred Jóźwiak. Nie miał tremy ze względu na debiut w tak prestiżowych zawodach. Już od pierwszego startu w kategorii wiekowej M75 udowodnił, że  nie przyjechał do stolicy Hiszpanii na „wycieczkę”.

W przypadku reprezentanta Zawkrza wszystko zaczęło się od rywalizacji na 60 metrów.  Eliminacje  zakończył z czwartym wynikiem, ale czas 9.01 to nie szczyt możliwości doświadczonego lekkoatlety. W finale pobiegł dużo szybciej – przegrał jedynie z Niemcem Hartmutem Kreamerem. Srebro okrasił wynikiem 8.96. Na trzecim miejscu finiszował zawodnik z Wielkiej Brytanii Allan Long.

Mławianin poszedł za ciosem i w rywalizacji na 200 metrów sięgnął po kolejny laur. Zaciętą walkę w finale zakończył na trzeciej pozycji. Okrasił to nowym rekordem kraju 30.46. Na dwóch pierwszych lokatach w tej konkurencji uplasowali się dwaj reprezentanci Niemiec.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Wiesława Zakrzewska
Gość
Wiesława Zakrzewska

Gratuluję i podziwiam! Pozdrawiam.

sympatyk
Gość
sympatyk

Wspanialy sukces Brawo Panie Alfredzie.

mławianka
Gość
mławianka

Gratulacje!

Kał
Gość
Kał

Brawo dziadzia