Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Adam Rakowski z I LO finalistą Olimpiady Statystycznej


Adam Rakowski, Katarzyna Luks nauczycielka matematyki


W tegorocznych zmaganiach II edycja Olimpiady Statystycznej udział wzięło blisko 2 600 uczniów z ponad 300 szkół ponad­gimnazjalnych z całej Polski. Przechodząc kolejne szczeble, aż do finału dotarł uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie Adam Rakowski.

W zawodach szkolnych 1 grudnia 2017 roku wzięło udział 9 uczniów klasy III d I LO w Mławie.

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się drugi etap Olimpiady Statystycznej. Zawody Okręgowe odbyły się w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W zawodach wzięło udział 55 osób z województwa mazowieckiego. I LO reprezentowało trzech uczniów:

 1. Szymon Pszczółkowski,
 2. Karolina Schodowska,
 3. Adam Rakowski.

Adam Rakowski zajął I miejsce, Szymon Pszczółkowski 16, a Karolina Schodowska 22.

Do I etapu zawodów centralnych, który odbył się 28 lutego br. w Urzędzie Statystycznym w Warszawie, zakwalifikowało się 70 uczniów z całej Polski. Województwo mazowieckie reprezentowało 6 uczniów z:

 • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie,
 • II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Batorego
  w Warszawie,
 • LXXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry w Warszawie,
 • XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie,
 • Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

Do II etapu zawodów centralnych, które odbyły się 13 marca br. w GUS w Warszawie zakwalifikowało się 30 uczniów z całej Polski. Województwo mazowieckie reprezento­wali:

Adam Rakowski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego
w Mławie, który zajął 16 miejsce w klasyfikacji oraz uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie – 28 miejsce.

Galę wręczenia nagród rozpoczął pan dr Dominik Rozkrut, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości m.in.

 • Maciej Kopeć – Wiceminister Edukacji Narodowej,
 • Ewa Waszkiewicz – Dyrektor NBP Oddziału Okręgowego w Warszawie,
 • zw. dr hab. Czesław Domański – Prezes Polskiego Towarzystwa Statystycznego,
 • przedstawiciele Stowarzyszenia Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL,
 • nauczyciele i opiekunowie olimpijczyków.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy
i rozwijanie umiejętności z zakresu matematyki i statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci i finaliści Olimpiady Statystycznej będą przyjmowani na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Jako finalista olimpiady Adam Rakowski może otrzymać tzw. „Złoty indeks” Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu Kzaimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego.

red.

źródło i fot. I LO w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Gratulacje dla Adama, który dzięki swojej pracy wygrał i nie jest to żadna zasługa I LO, które jak zawsze przypisuje sobie zasługi.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Serdeczne gratulacje

Gosia
Gosia
3 lata temu

Nie znam chłopaka ale gratuluje!!! Mamy jednak mądre dzieci w tym mieście. Oby więcej takich ! Brawo!

Mika
Mika
3 lata temu

Chłopcze, jesteś dumą naszego miasta! Gratuluję serdecznie Tobie oraz Twoim rodzicom.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x